„Tylko dla personelu” na kanale Nat Geo People

Niewiele jest rzeczy, które zachęcają do otworzenia drzwi niż tabliczka „tylko dla personelu”. Co znajduje się za kulisami? Jak funkcjonują miejsca, w których jesteśmy tylko gośćmi – szpitale, lotniska, statki wycieczkowe? Już we wrześniu Nat Geo People pozwoli widzom zajrzeć tam, gdzie wstęp ma tylko personel.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Nat Geo People

Dzień jest skomplikowanym układem baletowym, a każdy członek załogi musi pamiętać o swoich ruchach. Ale ten złożony taniec opiera się na czymś przyziemnym… jednym bardzo długim korytarzu – opowiada narrator, próbując rozwikłać, w jaki sposób załoga znosi ze statku 15 tysięcy walizek w mniej niż dwie godziny, używając zaledwie dwojga drzwi.

A to nie jedyna z tajemnic tej pływającej wyspy luksusu. Z dokumentu dowiemy się też o tym… co zrobić z zawartością toalet. Na MSC Seaside przybywa jej w tempie 30 ton dziennie.

Nat Geo People zabierze widzów również tam, gdzie szczególnie nie lubią trafiać, a jeśli tam są, liczą że za kulisami wszystko jest dopracowane do perfeksji. Tylko czy w szpitalach brytujskiej National Health Service (NHS) wszystko wygląda tak, jak chcielibyśmy to widzieć? Personel w liczbie 1,3 miliona osób robi co może, by sprostać potrzebom pacjentów, którzy łącznie odwiedzają placówki NHS 125 milionów razy rocznie. To nie tylko lekarze i pielęgniarki, ale ogromny sztab ludzi, którzy pracują w departamentach, o których istnieniu wielu pacjentów nie ma pojęcia. To oni, za zamkniętymi drzwiami, robią wszystko, by chorzy i ich rodziny czuli się komfortowo.

Gdzie jeszcze każdy z nas bardzo chciałby wejść, ale zwyczajnie nie może, powstrzymywany tabliczkami „tylko dla personelu”? Takich miejsc jest sporo, a Nat Geo People zaspokoi naszą ciekawość. Oprócz szpitala i luksusowego statku, zabierze nas też za zamknięte drzwi lotnisk i kabin samolotów. Pytanie brzmi – czy wszyscy są gotowi, by poznać ukrytą prawdę?

Tylko dla personelu – premiery we wtorki od 17 września o godz. 21.00 na kanale Nat Geo People.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *