Tytanowe Oko dla Telewizji Kino Polska

Jury Festiwalu Kanałów Tematycznych, organizowanego przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej, w kategorii „Audycja sportowa” nagrodziło program „Kroniki futbolowe” Telewizji Kino Polska. W meczu, w którym stawką była nagroda Tytanowego Oka, stacja pokonała Canal+ Sport.

Cykl „Kroniki futbolowe” to filmowa podróż po historii polskiej piłki, w którą widzowie Telewizji Kino Polska wyruszyli wiosną tego roku. Kolejne odcinki nadawane były co niedzielę o godzinie 13:00. Ostatnia część miała swoją premierę na antenie 3 czerwca – na tydzień przed meczem otwarcia EURO 2012. Obecnie cykl jest nadawany w emisjach powtórkowych.

W „Kronikach” za pośrednictwem archiwalnych materiałów, opatrzonych współczesnym komentarzem, na ekrany polskich telewizorów powrócili wielcy trenerzy, legendarne mecze i największe sukcesy polskiej reprezentacji z ostatnich kilkudziesięciu lat.

W ramach 10-odcinkowej serii widzowie obejrzeli zestaw kronik, kręconych od lat 40-tych do 80-tych ubiegłego wieku, filmy dokumentalne i serial przygodowy „Do przerwy 0:1”, adresowany do młodszej widowni. Sponsorem cyklu była firma LG.

Dzięki EURO 2012 nasz program stał się częścią wielkiego narodowego święta – mówi Joanna Rożen-Wojciechowska, dyrektor programowa Telewizji Kino Polska.  – Z przyznanej nam na Festiwalu Kanałów Tematycznych nagrody cieszymy się podwójnie. Po pierwsze jest to docenienie dziennikarskiego warsztatu, na którym opierał się antenowy sukces „Kronik”. Po drugie – za sprawą Tytanowego Oka możemy jeszcze na chwilę wrócić do temperatury przeżyć z okresu mistrzostw. Mimo że na końcu naszym piłkarzom zabrakło sportowych sukcesów, pokazaliśmy całemu światu, że Polacy umieją się jednoczyć wokół sportowej idei i wspólnie cieszyć futbolem. Nasze „Kroniki” są tej radości wspaniałym wyrazem!

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *