UEFA EURO 2020 na antenach Telewizji Polskiej

Wszystkie mecze na żywo na Antenach Otwartych i w Internecie bez dodatkowych opłat, transmisje w jakości UHD (TVP 4K), najlepsi komentatorzy i eksperci oraz nowinki techniczne – tak będą wyglądały Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2020 w Telewizji Polskiej. Najważniejsza, oprócz igrzysk olimpijskich w Tokio, impreza sportowa tego roku, zostanie rozegrana od 11 czerwca do 11 lipca.

Sprawdź godziny transmisji UEFA EURO 2020 w PROGRAMIE TV

Mam ogromną satysfakcję, że dzięki Telewizji Polskiej tak ważne wydarzenie sportowe, jakim są Mistrzostwa UEFA EURO 2020, będzie dostępne dla wszystkich Polaków, nieodpłatnie i na równych zasadach, a dodatkowo w najlepszym standardzie nadawania – programie TVP 4K. To doskonały przykład tego, w jaki sposób realizujemy misję mediów publicznych, którą jest wzmacnianie narodowej wspólnoty wbrew wykluczeniu i podziałom. Głęboko wierzę, że to europejskie święto futbolu przyniesie ukojenie w tym trudnym czasie pandemii i po długich miesiącach przebywania w izolacji będzie krokiem ku normalności – mówi Jacek Kurski, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

Meczowe spotkania EURO 2020 zostaną pokazane na żywo w ogólnodostępnych kanałach: TVP1 i TVP2 oraz dodatkowo w TVP Sport. Kanał sportowy Telewizji Polskiej w trzeciej kolejce fazy grupowej, gdy dwa spotkania odbywają się o tej samej porze, będzie pokazywał transmisję łączoną. Całe mecze będą dostępne w Jedynce i Dwójce, nie tylko z polskim komentarzem, ale również z audiodeskrypcją i napisami.

Sprawdź ofertę kanału TVP Sport w PROGRAMIE TV

Antena TVP Sport w całości będzie dedykowana EURO 2020. Codziennie od godziny 8:00 zapraszamy widzów na blok poranny („Studio EURO”, „EUROdebata”, „Łączy nas EURO” – program poświęcony reprezentacji Polski, „Klub Reprezentanta”), następnie na mecze EURO 2020 ze studiami, a na koniec dnia na „EUROwieczór”, czyli specjalne wydanie „Sportowego Wieczoru”. Nie zabraknie powtórek i skrótów spotkań. Każdy fan piłki nożnej będzie mógł żyć najważniejszą imprezą piłkarską od rana do wieczora.

EURO 2020 będzie dostępne także w Internecie, na stronie tvpsport.pl (z możliwością wyboru ścieżki dźwiękowej: z komentarzem polskim lub angielskim, bez komentarza, lub z audiodeskrypcją), w aplikacji mobilnej TVP Sport, aplikacji HbbTV Euro 2020 i w serwisie HbbTV Telewizja Naziemna oraz w aplikacjach Smart TV. Mecze można będzie oglądać w trzech konfiguracjach: ze studiem lub bez, oraz z kamerą 180 stopni. Ta ostatnia opcja to gratka dla fanów taktyki, którzy będą mogli obserwować mecz, mając przed oczami całe boisko. Na stronie znajdą się także powtórki meczów i ich skróty oraz ważne informacje: newsy dotyczące reprezentacji Polski, plan transmisji i najświeższe informacje z EURO 2020.

Dedykowanych rozgrywkom europejskim audycji nie zabraknie również w social mediach TVP Sport. Na kanale YouTube będą dostępne m.in.: „Out of Context Euro”, czyli mistrzostwa z przymrużeniem oka, czy „Tifosi” program poświęcony mniej znanym drużynom.

Sprawdź ofertę kanału TVP 4K w PROGRAMIE TV

Mecze Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro2020 w jakości UHD będzie można obejrzeć również na nowym kanale TVP4K. Telewizja Polska na czas europejskiego czempionatu uruchomi na naziemnym multipleksie testowym, w ramach testów nowego standardu nadawania NTC DVB-T2/HEVC, emisję w jakości UHD z dodatkowymi elementami HDR i Dolby Atmos – TVP4K. Program obejmie swoim naziemnym zasięgiem nadawczym 90% populacji kraju. TVP4K będzie dostępny także w ofertach operatorów satelitarnych i kablowych.

Mistrzostwa skomentują najlepsi komentatorzy w naszym kraju, z „Trzema Tenorami” na czele: Dariuszem Szpakowskim, Jackiem Laskowskim i Mateuszem Borkiem. Oprócz nich przed mikrofonami zasiądą: Maciej Iwański, Michał Zawacki i Sławomir Kwiatkowski. Grono ekspertów będzie liczyć ponad 50 nazwisk! Wśród nich, m.in. stale współpracujący z TVP Sport Sebastian Mila, Maciej Szczęsny, Marcin Żewłakow, Andrzej Strejlau czy Robert Podoliński, jak i osoby „powołane” tylko na tę imprezę: Sławomir Peszko, Jakub Wawrzyniak, Kamil Kosowski, Jan Tomaszewski, Michał Listkiewicz, Piotr Świerczewski, Łukasz Trałka, Tomasz Kuszczak, Tomasz Iwan, Jacek Krzynówek, Tomasz Kłos, Kazimierz Węgrzyn, Arkadiusz Onyszko, Waldemar Fornalik, Marek Papszun i wielu innych.

W studio przy meczach EURO 2020 oprócz znakomitych gości będą czekały na widzów materiały od naszych reporterów z aren EURO, a także elementy VR, czyli wirtualnej rzeczywistości.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *