UEFA EURO 2020 w TVP 4K dostępne w naziemnej telewizji, kablówkach i na platformach satelitarnych

Telewizja Polska poszerza dostępność kanału TVP 4K o sieci kablowe i dystrybucję satelitarną. Mecze UEFA EURO 2020 w jakości UHD będą mogli oglądać widzowie posiadający odbiorniki telewizyjne UHD/4K i korzystający z usług UPC (pozycja 20), Canal+ (pozycja 136), Orange IPTV (pozycja 65), Vectra (pozycja 222), Multimedia Polska (pozycja 222), Toya (pozycja 421), Inea (pozycja 129), SGT (pozycja 195) oraz między innymi PROMAX, Telewizji Kablowej Winogrady, Telpol i Elsat.

Sprawdź godziny transmisji EURO 2020 w PROGRAMIE TV

Program TVP 4K znajdzie się w ofercie operatorów sieci kablowych i w dystrybucji satelitarnej oraz w Naziemnej Telewizji Cyfrowej, w ramach testów nowego standardu nadawania DVB-T2/HEVC.

Telewizja Polska konsekwentnie dostarcza swoim widzom rozrywkę na najwyższym poziomie. Jako nowoczesny nadawca, na czas UEFA EURO 2020, uruchomiliśmy kanał TVP 4K. Dzięki temu, widzowie w całej Polsce, zarówno ci korzystający z bezpłatnej telewizji naziemnej, jak i z oferty przygotowanych technicznie operatorów kablowych i satelitarnych, będą mogli obejrzeć UEFA EURO 2020 w jakości UHD, co jest wydarzeniem przełomowym i bez precedensu – mówi Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji Telewizji Polskiej.

Program TVP 4K zostanie uruchomiony specjalnie na czas UEFA EURO 2020 przez Telewizję Polską, która jest jedynym oficjalnym nadawcą europejskiego czempionatu w Polsce. Widzowie obejrzą za jego pośrednictwem transmisje i retransmisje wszystkich meczów rozgrywanych podczas UEFA EURO 2020, wraz z wejściami studyjnymi przygotowanymi przez redakcję TVP Sport, w jakości UHD z poszerzoną paletą barw i dźwiękiem przestrzennym Dolby Atmos. TVP 4K będzie można oglądać także po zakończeniu rozgrywek EURO aż do 11 sierpnia b.r.

Program będzie również dostępny dla widzów korzystających z NTC w ramach testów nowego standardu nadawania DVB-T2/HEVC na pozycji LCN-82 i obejmie swoim naziemnym zasięgiem nadawczym 90% populacji kraju. Jest to wydarzenie przełomowe, gdyż TVP 4K to pierwszy kanał w jakości UHD dostępny dla odbiorców cyfrowej telewizji naziemnej bezpłatnie, w trakcie rozgrywek tak prestiżowego turnieju, jakim jest UEFA EURO 2020.

Aby odbierać program TVP 4K, konieczne jest posiadanie telewizora wyposażonego w zintegrowany tuner DVB-T2 i obsługującego kodek HEVC lub tuner zewnętrzny DVB-T2/HEVC, podłączony do naziemnego źródła sygnału antenowego. Dodatkowo odbiornik telewizyjny musi mieć matrycę 4K/UHD.

Sprawdź ofertę kanału TVP 4K w PROGRAMIE TV

Telewizory podłączone do sygnału naziemnego powinny automatycznie przestroić się i znaleźć nowy program na liście. Może również zdarzyć się, że trzeba będzie ręcznie wyszukać program na odbiorniku telewizyjnym lub zresetować dekoder zewnętrzny poprzez chwilowe odłączenie go od zasilania.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *