Uroczysty pokaz serialu „Głęboka woda” w Pałacu Prezydenckim

Z okazji Światowego Dnia Pracy Socjalnej w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość, w której udział wzięły osoby zajmujące się pracą socjalną oraz twórcy serialu Telewizji Polskiej „Głęboka woda” podejmującego aktualne problemy społeczne. Prezydenta RP reprezentowała Podsekretarz Stanu Irena Wóycicka, Telewizję Polską – Prezes Zarządu Juliusz Braun. Uczestnicy spotkania rozmawiali o istocie pracy socjalnej, wyzwaniach i kierunkach zmian w działaniach na rzecz potrzebujących. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Pracy Socjalnej uświetnił pokaz premierowego odcinka serialu „Głęboka woda”

Serial „Głęboka woda” opowiada o grupie pracowników socjalnych jednego z Ośrodków Pomocy Społecznej. Zespół, pod przewodnictwem Wiktora Okulickiego (w tej roli znakomity Marcin Dorociński) mierzy się z kolejnymi ludzkimi dramatami.

W drugim sezonie rozwinięte zostaną wątki osobiste głównych bohaterów, w tym postaci granej przez Marcina Dorocińskiego. Widzowie m.in. poznają tajemnice przeszłości Wiktora, która tak silnie determinuje jego aktualne życie.

U boku Marcina Dorocińskiego wystąpią: Katarzyna Maciąg (Mika), Małgorzata Buczkowska (Marta Okulicka, żona Wiktora), Rafał Maćkowiak (Maks, chłopak Miki), Marta Klubowicz (Alina), Gabriela Muskała (Kalina Wilczyńska), Agnieszka Podsiadlik (Małgorzata), Piotr Nowak (Jerzy), Marta Juras (Iza), Julia Kijowska (psycholog Grażyna Konieczna) i Teresa Budzisz-Krzyżanowska (Krystyna, była dyrektorka ośrodka).

W drugiej serii „Głębokiej wody” pojawią się także nowi bohaterowie, których losy nie będą obojętne Wiktorowi. Do obsady dołączył znany aktor filmowy i teatralny Cezary Kosiński. W „Głębokiej wodzie” wciela się w rolę Tadeusza Lutka – doświadczonego przez życie kochającego ojca dwóch córek, dobrego męża i syna, przytłoczonego walką z bezwzględnym kapitalistą, Henrykiem Budnym. Żonę Lutka gra Barbara Lubos-Świąs, laureatka Złotej Kaczki za rolę w filmie „Ewa” Adama Sikory. Wśród bohaterów drugiej serii „Głębokiej wody” pojawi się również Maria Lutek – matka Tadeusza i długoletnia partnerka życiowa ojca Wiktora, głuchoniema kobieta z ogromnymi pokładami ciepła, dobroci oraz wiary w ludzi. W tę postać wciela się Maria Ciunelis. Znanego z „Czasu honoru” Mariusza Kiljana zobaczymy natomiast w roli Henryka Budnego – człowieka, dla którego najważniejsze są pieniądze. W serialu pojawi się też niezawodny Marian Kociniak. Wcieli się w postać Profesora – mężczyzny tajemniczego i pozornie wycofanego, który jednak w kluczowym momencie pokaże swoją siłę i przeciwstawi się Budnemu. Nową postacią będzie też Eryk, grany przez Marcina Czarnika. Eryk jest prawnikiem, pomagającym rozwiązywać zawikłane sprawy bohaterów powstającej właśnie historii.

Serial zyskał sympatię widzów, był także wydarzeniem międzynarodowych festiwali i konkursów, zdobywając m.in. prestiżową nagrodę Prix Italia, wyróżnienie specjalne na Prix Europa w Berlinie oraz „Gold Plaque” w ramach Hugo Television Awards.

Najnowsze odcinki „Głębokiej wody” będą emitowane na antenie Dwójki od 24 marca o godzinie 22:00.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *