„Urodzone w Afryce: cykl życia” na kanale National Geographic Wild

Czego uczy dobra matka? Na sawannie – zabijać i nie dać się zabić. „Urodzone w Afryce: cykl życia” to opowieść, która rozczuli widokiem rozkosznych maluchów, wzruszy ukazując poświęcenie ich matek i nauczy pokory wobec praw natury. Afrykańska przyroda nie daje najmłodszym dużo czasu na dorastanie. Przetrwają ci, którzy szybko się uczą i mają sporo szczęścia.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału National Geographic Wild

Nawet jeśli mama jest jednym z najpotężniejszych drapieżników sawanny, życie młodych jest w ciągłym niebezpieczeństwie. Są bezbronne wobec sił natury, większych zwierząt, a niekiedy również agresywnych przedstawicieli własnego gatunku. Lwiątka, nim zaczną pretendować do miana „królów zwierząt”, są ślepe jak każde inne kociaki. Małe gepardy nie rodzą się superszybkie i przez całe dzieciństwo ukrywają się w wysokiej trawie przed hienami. Młode lamparty bezpiecznie czują się na drzewach i tam oczekują mamy wracającej z polowania. Każdy maluch, bez względu na gatunek, ma kilka lub kilkanaście miesięcy, by nauczyć się, jak unikać zagrożeń, tropić ofiary i skutecznie polować.

Film National Geographic Wild ukazuje, jak odmienne mogą być podejścia do wychowania młodych. Modele rodziny na afrykańskiej sawannie są przeróżne! Od samotnych matek, przez zaangażowanie obojga rodziców, aż po sytuacje, w których o maleństwa dba każdy w stadzie. Cel jest zawsze ten sam – uchronić potomstwo przed niebezpieczeństwem i przekazać mu maksimum wiedzy o otaczającym świecie.

Oglądając, jak zwierzęta przychodzą na świat, z jakimi wyzwaniami się mierzą i w jaki sposób ich sukces lub porażka wpływają na otaczający świat, widzowie nie będą mieli wątpliwości, skąd wziął się tytuł filmu. Cykle życia w afrykańskiej dziczy bywają nieprzewidywalne, wzajemnie się przecinają i często nagle urywają. Ale chociaż natura często nie ma litości dla jednostek, sawanna wciąż funkcjonuje według wyznaczonego rytmu. Nowo narodzone maluchy zupełnie nie zdają sobie z tego sprawy, jednak już od pierwszego dnia życia uczą się, jak być częścią tego odwiecznego procesu.

Urodzone w Afryce: cykl życia – premiera w piątek, 9 sierpnia, o godz. 21:00.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *