„Spacer z kulturą” – nowa audycja radiowej Jedynki

„Spacer z kulturą” to lekki w formie magazyn, w którym autorzy opowiedzą o ciekawych i ważnych dla polskiej kultury, jej historii i przyszłości wydarzeniach. Audycja powstanie we współpracy z Narodowym Centrum Kultury. Na magazyn w ostatnią niedzielę miesiąca zapraszają: Małgorzata Raducha oraz Michał Montowski.

W cyklu spotkań z kulturą Programu 1 Polskiego Radia znajdą się: rozmowy, relacje, recenzje filmów, reportaże oraz konkurs dla słuchaczy. Gośćmi będą ludzie kultury, organizatorzy oraz managerowie. Prowadzący przedstawią twórców różnych pokoleń, reprezentujących wiele obszarów szeroko rozumianej sztuki, kultury i dziedzictwa narodowego.

Zaczynamy od „Diany – mrocznej łowczyni” prezentowanej w Kordegardzie, cennej rzeźby Jean- Antoine’a Houdona z kolekcji Stanisława Augusta Poniatowskiego – zapowiada najbliższą audycję Michał Montowski.

Pierwszy „Spacer z kulturą” w radiowej Jedynce rozpocznie się już w niedzielę 28 lipca po godz. 17.00. Kolejne zaplanowano: 25 sierpnia, 29 września, 27 października, 10 listopada, 24 listopada oraz 20 grudnia.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *