„Urodzone w Afryce” na kanale Nat Geo Wild

Kiedy się urodzą są małe i urocze, a ich widok może rozczulić nawet największego twardziela. Później każdego śmiałka mogą równie skutecznie przerazić. W serii „Urodzone w Afryce” będziemy świadkami dorastania młodych dzikich mieszkańców Afryki. Prześledzimy ich pierwsze kroki, będziemy obserwować, jak rosną, rozwijają się i przystosowują do życia w świecie dorosłych.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Nat Geo Wild

Młode koty to niezwykle urocze stworzenia. Ich puchata sierść zachęca do zanurzenia w niej dłoni, chciałoby się godzinami wpatrywać w ich oczka i tulić niczym słodkie kotki. To jednak dopiero początek. Na naszych oczach te rozbrajające zwierzęta będą dorastać i przeistaczając się w dorosłe, bezwzględne i dzikie koty.

Będziemy podglądać ich pierwsze kroki, zabawy i ćwiczenia łowieckie. Sprawdzimy, jak będą radzić sobie w stadzie i poza nim. Zobaczymy, jak wygląda hierarchia i jakie zasady obowiązują w tej zwierzęcej społeczności. Będziemy świadkami wewnętrznych walk i rywalizacji między rodzeństwem. Przyjrzymy się również matkom, które będą starały się nauczyć młode osobniki umiejętności, które powinien posiadać każdy dorosły przedstawiciel gatunku, jeśli chce przetrwać w świecie dzikich afrykańskich zwierząt.

Niezależnie od tego, czy w momencie narodzin ważą 30 gramów czy 100 kilogramów – wszystkie je czeka taka sama droga. Muszą się wiele nauczyć, bo w dorosłym życiu spotkają się z bezwzględną walką o przetrwanie, która będzie codziennie toczyć się na śmierć i życie. Młode osobniki szybko będą musiały nauczyć się, kto jest ich przyjacielem, a kto wrogiem.

Urodzone w Afryce – premiery w piątki od 18 stycznia o godz. 21:00 na kanale Nat Geo Wild.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *