Premiera serialu „Biuro” na FOX Comedy

Długo wyczekiwany Sylwester przyniesie ze sobą moc kolorowych fajerwerków i szalone imprezy. Zanim jednak zaczniemy świętować koniec roku warto zasiąść do uwielbianego i docenianego serialu Biuro, który już w poniedziałek 31 grudnia o godzinie 16:50 pojawi się na kanale FOX Comedy!

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału FOX Comedy

Biuro to serial oparty na brytyjskiej produkcji o tym samym tytule i jest tak zwanym „mockumentem”, w którym fikcja udaje film dokumentalny. Ten rodzaj produkcji bardzo często przyjmuje formę satyry, czy też parodii, stąd nazwa: mock (drwić) i documentary (film dokumentalny).

Biuro jest też niezwykle cenionym serialem, wielokrotnie nagradzanym statuetkami Emmy. To komedia o miejscu pracy – tytułowym biurze – obnażającą życie garstki apatycznych pracowników w średnim wieku, którzy na co dzień większość swojego czasu spędzają w firmie dostarczającej papier. Wśród grupy współpracowników pojawiają się dyskusje na temat awansów, obawy dotyczące zwolnień, a także rywalizacja. Kierownikiem firmy jest ekscentryczny, samolubny, ale również zabawny Michael Scott (Steve Carell). Obiektem jego niewybrednych żartów w pierwszej kolejności staje się cicha, lecz czarująca recepcjonistka Pam Beesly (Jenna Fischer). Piątkę głównych bohaterów uzupełniają też podlizujący się szefowi Dwight Schrute (Rainn Wilson), utalentowany sprzedawca Jim Halpert (John Krasinski) oraz obojętny na wszystko pracownik tymczasowy Ryan Howard (BJ Novak).

Aktorzy w wielu wywiadach, bardzo często podkreślali jak sympatyczna i koleżeńska atmosfera panowała podczas nagrywania serialu. Co działo się wśród firmowych boksów i obrotowych krzeseł? No cóż… wiele e-maili, zakupów online i pasjansa. Wszystkie komputery były podłączone do internetu i ponieważ tak wiele scen wymagało, aby postacie siedziały w tle wyglądając, jakby pracowały i były bardzo zajęte – aktorzy zajmowali się wtedy swoimi sprawami wcielając się w role pracowników. Oprócz grania w gry i opłacania swoich rachunków, wielu członków obsady pisało blogi o tym, co działo się za kulisami, lub blogi postaci, a wszystko to podczas kręcenia serialu.

Produkcja swoją premierę miała wiosną 2005 roku i bawiła widzów przez całe 9 sezonów aż do 2013 roku. Już po kilku miesiącach od finałowego odcinka zaczęły pojawiać się spekulacje o wielkim powrocie Biura. Czy faktycznie jest szansa na powrót naszych ulubionych pracowników z amerykańskiej korporacji? To się okaże…

Z całym serialem już od samego castingu wiążą się ciekawe i zabawne historie. Jedną z nich jest przesłuchanie Lesliego Davida Bakera, który przybył na casting do roli Stanleya i na miejscu zobaczył 50 innych aktorów czekających na przesłuchanie. Wpadł wtedy na pomysł, że w czasie gdy wszyscy są jeszcze przed salą, on może wybrać się na jeszcze jeden casting i zdążyć wrócić jeszcze przed zakończeniem tego pierwszego. Nie przewidział niestety korków… wbiegł zmęczony i spocony, więc od razu udał się do toalety, aby się przygotować i poprawić. Kiedy wyszedł, dyrektor castingu podziękował mu za cierpliwość, zakładając, że przez cały czas czekał cierpliwie na swoją kolej.

W jednym z wywiadów twórca produkcji, aktor komediowy i reżyser Ricky Gervais opowiedział kilka słów o tym co działo się na planie produkcji:

Stworzenie serialu wzorowanego na dokumencie jest trudniejsze niż mogłoby się wydawać, ponieważ ludzie bardzo dobrze znają się na stylu dokumentalnym. Trzeba ciężko pracować, aby forma, którą tworzysz wydawała się realistyczna i przekonująca. To zabawne wyzwanie dla aktorów i dodatkowo, wbrew pozorom zapewnia im dużą swobodę i możliwość improwizacji na planie.

Jak wygląda praca w typowym, amerykańskim biurze na przedmieściach? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się już 31 grudnia o godzinie 16:50 tylko na FOX Comedy!

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *