Utwory Grechuty w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia

Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia zaprasza na pierwszy, po wakacyjnej przerwie, koncert w Studiu im. W. Szpilmana. W sobotę 30 września wystąpią tu młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy, którzy zaprezentują najpiękniejsze piosenki z repertuaru Marka Grechuty. Początek koncertu „Dni, których jeszcze nie znamy” o godz. 21.00. Transmisja na antenie radiowej Jedynki.

W trakcie wieczoru w radiowym studiu wystąpią młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy: Joanna Oleś, Jagoda Stach, Mateusz Bieryt, Filip Małek, Jakub Pawlak i Idalia Orman. Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła (opiekun artystyczny przedsięwzięcia) oraz Janusz Gast (autor scenariusza i reżyser koncertu) wybrali dla młodych wokalistów repertuar złożony z najważniejszych utworów z repertuaru Marka Grechuty – wybitnego piosenkarza, poety i kompozytora, który zmarł niemal 11 lat temu – dokładnie 6 października 2006 roku.

Całość programu poświęconego twórczości Grechuty zaaranżował muzycznie Marcin Partyka – liderujący zespołowi w składzie: Adam Zgrajka (perkusja), Tomasz Pfeiffer (gitara) i Paweł Puszczało (kontrabas). Koncert poprowadzi Paweł Sztompke z radiowej Jedynki.

Początek w sobotę 30 września o godz. 21.00 w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie (al. Niepodległości 77/85).

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *