Wakacyjne nowości RMF Classic

Literackie bestsellery w interpretacji znakomitych polskich aktorów, spotkania z podróżnikami i miłośnikami przyrody, specjalne programy muzyczne – to tylko niektóre z pozycji wakacyjnej ramówki RMF Classic

Jak co roku, na okres lata, radio RMF Classic przygotowało dla swoich słuchaczy szereg pozycji programowych, które nawiązują do klimatu wakacji.

Intrygującą powieść gotycką katalońskiego pisarza Jaume Cabré – „Agonia dźwięków” usłyszeć będzie można codziennie, w odcinkach, w interpretacji aktora Krzysztofa Stelmaszyka.

Z kolei dziesięcioro innych, znakomitych polskich aktorów – między innymi Danuta Stanka, Karolina Gruszka i Artur Żmijewski czytać będzie książkę Macieja A. Brzozowskiego – „Boskie. Włoszki, które uwiodły świat”. Każdą z dziesięciu opisanych w niej kobiet przedstawi inny aktor.

W wakacyjnym konkursie „Z kulturą po drodze” słuchacze będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat miejsc oraz instytucji związanych z kulturą w polskich miastach. Nie zabraknie programów o podróżach i sposobach na aktywny, udany wypoczynek. W coniedzielnym cyklu „Ahoj, przyrodo!” o swoich sposobach na życie w zgodzie z naturą opowiedzą między innymi fotografka Inez Baturo i dziennikarz Adam Wajrak.

Dziennikarze stacji przygotowali także szereg programów muzycznych dedykowanych miłośnikom nie tylko gorących rytmów – od „Radio Rio” przez „Głosy bez granic” czy „Classico Italiano” aż po cykl poświęcony najpiękniejszym piosenkom polskim – „Piosenki bez daty ważności”.

Źródło: Bauer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *