Wakacyjne plany z Czwórką czyli nowa letnia ramówka

1 lipca startuje letnia ramówka Czwórki. Oprócz nowych audycji muzycznych, pojawią się stałe wakacyjne pozycje. Wśród nich relacje z festiwali muzycznych (Audioriver, Ostróda Reggae Festival) oraz cykle związane z bezpieczeństwem w czasie urlopów. Ponadto dziennikarze Czwórki podzielą się wakacyjnymi propozycjami spędzania wolnego czasu – od tanich metod podróżowania, przez „podsłuchiwanie” przyrody, po fachowe wsparcie przy weekendowych remontach.

Stacja poleca nowości programowe, a wśród nich m.in.: „Nocny TransPort” (środa, godzina 22:00) – autorska audycja znanej artystki i DJ-ki Natalii Zamilskiej, prezentująca szeroko rozumianą elektronikę bez kompromisów, ograniczeń i podziałów na gatunki. Mateusz Tomaszuk i Janek Kruczkowski zapraszają na „Letnią zmianę” (czwartek, godzina 9:00), w której słuchacze, zaproszeni goście i prowadzący wybierają utwory na różne okazje. „Astrosapiens” (piątek, godzina 15:00) to nowa audycja-przewodnik po kosmosie, a szczególnie po letnim niebie Mateusza Borkowicza – popularyzatora wiedzy o kosmosie z Centrum Nauki Kopernik. „Najlepszy dzień tygodnia” (piątek, godzina 6:00), czyli odpowiedź na pytanie: co zrobić aby rozpoczynający się weekend był pełen emocji i obfitował w niezapomniane wrażenia? Piątkowe poranki z Czwórką Kamili Dąbczak i Kuby Marcinowicza będą też źródłem inspirujących pomysłów na weekend, wiedzą praktyczną, która przyda się podczas letnich remontów, majsterkowania i projektowania.

Jak co roku Czwórka podpowie jak uniknąć niebezpieczeństw i zagrożeń czyhających zarówno na tych, którzy w wakacje będą podróżować oraz tych, którzy spędzą czas w domach. Dziennikarze audycji „Dajesz Radę” (poniedziałek-piątek, godzina 14:00) przygotowali „Antyporadnik”, a w nim odpowiedzi na przewrotne pytania: Jak ubraniem skrócić sobie nogi? Jak nabawić się boreliozy? Jak zgubić się w górach? Jak poparzyć się słońcem?

Autorzy „TOP-u” (poniedziałek-czwartek, godzina 17:00) porozmawiają o zasadach zachowania bezpieczeństwa w sieci – zajmą się m.in. phishingiem, sandboxingiem, pharmingiem i podpowiedzą jak się nie dać hakerom. W sobotniej audycji „Rozbiegani” (godzina 10:00) cykl porad „Trenuj bezpiecznie”, czyli jak się przygotować do biegu w czasie upału, jak się przygotować na bieg-wyprawę górską oraz wszystko o właściwym dostosowaniu diety i prawidłowym nawodnieniu organizmu w zależności od temperatury i zaplanowanego wysiłku.

Tradycyjnie dziennikarzy Czwórki będzie można spotkać na wakacyjnych koncertach. Na początek „Od Ujścia do Źródła” – kolejne dwie audycje plenerowe poświęcone Królowej Polskich Rzek oraz towarzyszące im koncerty. 7 lipca Czwórka odwiedzi Cud nad Wisłą w Warszawie, a 14 sierpnia zawita w Forum Przestrzenie w Krakowie. Półmetek lata to Audioriver Festival – jedno z najważniejszych letnich wydarzeń muzycznych w Polsce, gdzie jednocześnie występują najwięksi na świecie reprezentanci house’u, techno i drum & bassu, elektroniki ocierającej się o pop, rock czy hip-hop. Czwórka zaprasza do słuchania relacji reporterskich z festiwalu od 28 do 30 lipca. Natomiast 11 sierpnia Czwórka będzie nadawać prosto z siedemnastej edycji Ostróda Reggae Festival. Ostatnie tchnienie wakacji należeć będzie do białostockiego Up to Date Festival, gdzie Czwórka uda się 8 i 9 września.

Czwórka zaprasza do słuchania letnich audycji na stronie www.czworka.online od 1 lipca.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *