Wakacyjny poradnik Tomka Michniewicza w Radiu ZET

Tomek Michniewicz dołącza do zespołu Radia ZET. 30 maja 2016 roku po raz pierwszy na antenie jego program „W drogę! Wakacyjny poradnik Tomka Michniewicza”.

Codziennie od poniedziałku do piątku w paśmie „Od ucha do ucha” Tomek Michniewicz będzie prowadził autorski poradnikowy program z ciekawostkami dotyczącymi tego, co może nas spotkać, zainspirować czy zaskoczyć w różnych zakątkach świata.

Po 15 latach podróżowania (a w podróży często spędzam sześć miesięcy w roku), niewiele mnie jeszcze może zaskoczyć. Byłem w 56 krajach, w większości z nich kilka lub kilkanaście razy. Wiem jak się przygotować do każdej podróży, dokąd wyjechać tanio i bezpiecznie, jak się poruszać po świecie i jak wrócić cało do domu. Tymi sprawdzonymi patentami podróżniczymi zbieranymi podczas setek reporterskich projektów i wypraw będę się dzielił ze słuchaczami Radia ZET. Do usłyszenia już 30 maja – mówi Tomek Michniewicz.

Tomek Michniewicz – dziennikarz, reportażysta, fotograf, organizator wypraw i ekspedycji. Autor czterech bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych: „Samsara”, „Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów”, „Swoją drogą” i „Świat równoległy”. Autor programu „Inny świat” w TTV (2015), a przez ostatnich kilka lat audycji radiowych takich jak m.in. „Reszta świata” w Jedynce i „Trójka przekracza granice” w Trójce, redaktor naczelny serwisu podróżniczego KoniecŚwiata.net. Laureat czterech statuetek na festiwalu cywilizacji i sztuki mediów, odkrywców i podróżników Mediatravel, nominowany do Kolosów i nagrody National Geographic „Traveler”. Od dwóch lat prowadzi galę finałową Kolosów, nazywanych podróżniczymi Oscarami.

Podejmuje się trudnych i niebezpiecznych projektów reporterskich. Rozbił kongijsko-zambijski gang przemytników kości słoniowej i jako jedyny Polak został wpuszczony na pokład łodzi Mel Fisher’s Treasures, najsłynniejszej ekipy poszukiwaczy skarbów na świecie. W USA jako jedyny polski dziennikarz otrzymał pozwolenie na wejście do San Quentin, więzienia o maksymalnym rygorze przeznaczonego dla najgroźniejszych przestępców. Pracował również z szulerami i zawodowymi oszustami kasyn w Las Vegas oraz został wpuszczony do bazy amerykańskich sił powietrznych Edwards i laboratoriów NASA, gdzie przyglądał się najnowocześniejszym technologiom wojskowym.

Mieszkał z Pigmejami Baka na pograniczu kongijsko-kameruńskim w ich szałasach w środku lasu deszczowego i jako jeden z nielicznych europejskich dziennikarzy podróżował swobodnie po Arabii Saudyjskiej. Eksplorował dżungle północnego Laosu, badając rytuały magiczne i kulturę szamańską plemion Akha, Khamu i Lantan, a w Kambodży we współpracy z organizacją Heritage Watch tropił przemytników dzieł sztuki z XII wieku. Opisywał fundamentalizm muzułmański w północnym Pakistanie i źródła przestępczości w Johannesburgu. Jest też jedynym polskim dziennikarzem, który dostał się do partyzanckiego obozu nepalskich maoistów, kontrolujących zachód kraju.

Źródło: Eurozet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *