Walka Adamek – Guinn tylko w Polsacie i Polsacie Sport

Sobotnie starcie Tomasza Adamka z Dominickiem Guinnem w Uncasville może pokazać tylko Polsat. Żadna inna stacja nie ma do niego praw – poinformował Pat English, prawnik grupy Main Events, która jest właścicielem praw telewizyjnych do walk „Górala”. Informację tę potwierdza promotor Adamka – Ziggy Rozalski. – TVP nie może tego pokazać – mówi Rozalski.

Transmisję gali Polsat Sport przeprowadzi w nocy z 3 na 4 sierpnia. Dzisiaj wieczorem TVP nieoczekiwanie poinformowała, że… również pokaże galę. Informacja jest bezpodstawna, bo wyłączne prawa do tej gali ma Telewizja Polsat.

Na jakiej więc zasadzie TVP chciałaby pokazać walkę Adamka? Marcin Karda, redaktor prowadzący Sekretariat programowy ds. audycji sportowych TVP, stwierdził, że nie może udzielać informacji na ten temat.

Być może TVP po prostu nie wiedziała o tym, że prawa do transmisji walki Adamka ma tylko Polsat – mówi Piotr Pykel, zastępca dyrektora ds. sportu w Polsacie.

Dyrektor ds. sportu w Polsacie Marian Kmita dodaje: – Dobre obyczaje teoretycznie powinny dawać nadzieje na skonsultowanie takiej sprawy. Nic takiego nie nastąpiło. Jest nam trochę przykro. Tak czy inaczej walka Adamka będzie w Polsacie – mówi Marian Kmita.

Studio w Polsacie Sport przed galą rozpocznie się o godzinie 3:30 w nocy z soboty na niedzielę. Poprowadzi je Mateusz Borek, którego gośćmi będą Krzysztof Zimnoch oraz Janusz Pindera – komentator i ekspert Polsatu Sport.

Powtórka walki Adamek – Guinn w niedzielę o godzinie 9:00 w Polsacie Sport oraz o godzinie 9:45 w Polsacie.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *