Walka Andrzej Fonfara – Julio Cesar Chavez w TVP1 HD

W nocy z soboty na niedzielę (18/19 kwietnia 2015 roku) TVP1 HD pokaże galę bokserską ze StubHub Center w Kalifornii. Walką wieczoru będzie pojedynek Andrzeja Fonfary z Julio Cesarem Chavezem juniorem.

Polak od dawna zalicza się do ścisłej czołówki wagi półciężkiej. W maju 2014 roku po zaciętym pojedynku przegrał na punkty walkę o mistrzostwo świata federacji WBC z Adonisem Stevensonem (26-1, 21 KO), ale w dziewiątej rundzie po potężnym prawym Fonfary pochodzący z Haiti bokser znalazł się na deskach. Po trzeciej porażce w karierze urodzony w Radomiu pięściarz odbudował się listopadowym zwycięstwem z Doudou Ngumbu (34-6, 13 KO).

Julio Cesar Chavez junior to były mistrz świata federacji WBC w wadze średniej (czerwiec 2011 – wrzesień 2012), syn wielkiego Julio Cesara Chaveza, jednego z największych legend boksu zawodowego. W pojedynkach o pas pokonał Sebastiana Zbika, Petera Manfredo juniora, Marco Antonio Rubio i Andy’ego Lee. Tytuł odebrał mu słynny Sergio Martinez. Argentyńczyk wygrał na punkty, lecz w ostatniej rundzie mocno bijący Chavez położył rywala na deski i był bliski zwycięstwa przez nokaut.

Choć zawodnicy zmierzą się w umownym limicie 78 kg (172 funty), to stawką pojedynku będzie pas WBC International wagi półciężkiej, której górny limit to 175 funtów. Wywalczenie tego tytułu będzie ważnym krokiem w kierunku kolejnej walki mistrzowskiej.

Galę co najważniejsze pokaże TVP1 HD. Skomentuje ją Sebastian Szczęsny. Studio poprowadzi Marek Rudziński, a jednym z jego gości będzie Przemysław Saleta.

Plan transmisji:

Niedziela (19 kwietnia)
Andrzej Fonfara – Julio Cesar Chavez, godzina 3:20, TVP1 HD

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *