Walka Fonfara – Cleverly w TVP1 HD

W nocy z piątku na sobotę (16/17 października) Andrzej Fonfara w obronie tytułu zmierzy się z Nathanem Cleverly podczas gali w UIC Pavilion w Chicago. Transmisja w TVP1 HD.

Polak (28 zwycięstw – 3 porażki) będzie bronił pasa WBC International wagi półciężkiej, który wywalczył w kwietniu, pokonując Meksykanina Julio Cesara Chaveza juniora. Tym razem naprzeciwko niego stanie Nathan Cleverly (bilans 29 – 2). Walijczyk walczył już o pas mistrza świata WBO, ulegając Siergiejowi Kowaliewowi.

Istnieje duża szansa na to, że wygrany z polsko-walijskiego pojedynku będzie miał okazję sprawdzić się z Adonisem Stevensonem (27 – 1) i powalczyć o dzierżony przez niego pas mistrzowski federacji WBC. Fonfara walczył już Kanadyjczykiem o tytuł w maju 2014 roku, ale uległ mu na punkty.

Galę będzie można zobaczyć w TVP1 HD. Skomentują ją z USA: Sebastian Szczęsny wraz z Arturem Szpilką – bokserem wagi ciężkiej. Studio poprowadzi Marek Rudziński. Telewizja Polska pokaże także wcześniejszą walkę podczas gali z Chicago: Kohei Kono – Koki Kameda (waga supermusza).

Plan transmisji:

Piątek/Sobota (16/17 października)
Gala w UIC Pavilion w Chicago, godzina 3:40, TVP1 HD

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *