Walka Jana Błachowicza o pas mistrza UFC w Polsacie Sport

Polsat Sport pokaże galę UFC 253, na której o pas mistrza MMA w wadze półciężkiej walczyć będzie Jan Błachowicz. Zawodnik z Cieszyna ma szansę stać się drugim po Joannie Jędrzejczyk polskim czempionem największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie.

Sprawdź godziny transmisji UFC w PROGRAMIE TV

Gala UFC 253 odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę, a transmisja w Polsacie Sport wystartuje o godzinie 2:30. Specjalne studio poprowadzi dziennikarz i ring announcer – Paweł Wójcik. Wspierać będzie go komentator MMA Tomasz „TJ” Marciniak, a wśród ich gości znajdą się największe polskie gwiazdy mieszanych sztuk walki. Oprócz byłej mistrzyni UFC Joanny Jędrzejczyk będą to Tomasz Drwal, pierwszy Polak który toczył pojedynki dla amerykańskiej organizacji oraz gwiazdor KSW Mariusz Pudzianowski. W programie pojawią się wywiady z polskimi i zagranicznymi autorytetami w dziedzinie MMA typującymi możliwy wynik walki Polaka oraz pozostałych pojedynków tego wieczoru. Styl walki Błachowicza i Reyesa szczegółowo omówi Bartłomiej Stachura, czołowy polski analityk MMA i właściciel branżowego portalu Lowking.pl. W roli reportera obecnego na gali UFC 253 Polsat Sport akredytował cenionego dziennikarza zajmującego się mieszanymi sztukami walki – Dominika Durniata. Wydarzenie skomentują Andrzej Janisz i Łukasz „Juras” Jurkowski.

UFC 253 odbędzie się na wyspie Yas w Abu Zabi. Ze względu na pandemię koronawirusa to właśnie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbywają się najważniejsze gale amerykańskiej organizacji. Gwiazdy MMA z całego świata podlegają rygorystycznym protokołom związanym z przeciwdziałaniem SARS-CoV-2.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Sport w PROGRAMIE TV

Rywalem Jana Błachowicza w walce o pas mistrza wagi półciężkiej UFC będzie Dominick Reyes. Amerykanin w przeszłości próbował już sięgnąć po to trofeum, ale doznał porażki z rąk niekwestionowanego czempiona – Jona Jonesa. Ten ostatni w sierpniu zrzekł się tytułu i zmienił kategorię wagową. W obliczu tej decyzji szansę walki o pas zyskali dwaj najwyżej notowani pretendenci czyli Błachowicz i Reyes. Drugim pojedynkiem mistrzowskim na gali UFC 253 będzie starcie kategorii średniej pomiędzy Israelem Adesnayą i Paulo Costą.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *