Walki Joanny Jędrzejczyk, Adama Kownackiego i Ewy Brodnickiej w kanałach sportowych Polsatu

Sobotnia noc zapowiada się niezwykle pasjonująco dla miłośników sportów walki. Kibice pięściarstwa zobaczą w ringu Ewę Brodnicką (18-0, 2 KO), która zmierzy się Djemillą Gontaruk (16-6-2, 2 KO). Daniem głównym dla fanów boksu będzie pojedynek Adama Kownackiego (20-0, 15 KO) z Robertem Heleniusem (29-3, 18 KO). Sympatycy MMA, w szczególności Joanny Jędrzejczyk (16-3, 4 KO, 1 SUB) zacierają ręce na myśl o jej walce z Zhang Weili (20-1, 10 KO, 7 SUB). W studiu Telewizji Polsat zasiądą między innymi komentator pięściarski Andrzej Kostyra i pierwszy polski zawodnik w UFC Tomasz Drwal.

Sprawdź ofertę sportowych kanałów Polsatu w PROGRAMIE TV

7 marca podczas gali Tymex Boxing Night 11 w Dzierżoniowie do kolejnej obrony pasa WBO w kategorii superpiórkowej stanie Brodnicka. Jej rywalką będzie Djemilla Gontaruk. Belgijka to była mistrzyni Europy, która będzie chciała przerwać dobrą passę „Kleo”. Polka już po raz piąty stanie do obrony pasa mistrzyni WBO. Pojedynek pań poprzedzi starcie Damiana Wrzesińskiego (18-1, 5 KO) z Meksykaninem Sergio Puente (28-9, 12 KO) o tytuł międzynarodowego mistrza Polski.

Wielbiciele pięściarstwa w nocy z soboty na niedzielę zobaczą kolejny pojedynek niepokonanego Adama Kownackiego. Niespełna 31-letni „Baby Face” w Nowym Jorku zmierzy się z pięć lat starszym Robertem Heleniusem. To emocjonujące starcie, w przypadku wygranej wydatnie przybliży Polaka do wyczekiwanej walki o mistrzostwo świata. Fin jest przeciwnikiem z najwyższej półki, dlatego ich walka zapowiada się pasjonująco.

Noc z soboty na niedzielę (z 7 na 8 marca) będzie prawdziwą gratką dla fanów sportów walki. Oprócz bokserskich zmagań odbędzie się także gala UFC 248 z udziałem Joanny Jędrzejczyk. Polka zrobi wszystko, żeby odebrać pas mistrzowski Chince Zhang Weili. Olsztynianka stanie się jednocześnie rekordzistką, ponieważ będzie to już jej dziesiąta walka o pas mistrzowski. W latach 2015-2017 „JJ” zdominowała kategorię słomkową. Dopiero Rose Namajunas potrafiła ją zdetronizować. W Las Vegas o tytuł w kategorii średniej powalczą też Israel Adesanya oraz Yoel Romero.

Sprawdź godziny transmisji UFC w PROGRAMIE TV

Już po zakończeniu gali w Dzierżoniowie, o godzinie 1:00, wystartuje studio które będzie łącznikiem pomiędzy wydarzeniami w Nowym Jorku i Las Vegas. Jego gospodarzem będzie specjalizujący się w MMA Dominik Durniat. W roli gości wystąpią komentator pięściarski Andrzej Kostyra, były zawodnik mieszanych sztuk walki i zarazem pierwszy Polak w UFC Tomasz Drwal oraz trener boksu i MMA Robert Złotkowski.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *