Walki Kliczko – Powietkin i Masternak – Drozd w Polsacie Sport

To będzie najbardziej oczekiwana walka w wadze ciężkiej ostatnich lat. 5 października Władimir Kliczko zmierzy się w Moskwie z Aleksandrem Powietkinem. Stawka ogromna – mistrzowskie pasy królewskiej kategorii oraz miliony dolarów. W stolicy Rosji walczyć też będzie Mateusz Masternak, który w walce z Grigorijem Drozdem bronić będzie pasa mistrza Europy wagi junior ciężkiej. Transmisja gali w Polsacie Sport.

Młodszy z braci Kliczko – mistrz świata federacji IBF, WBO, IBO oraz super czempion WBA, za pojedynek z Powietkinem dostanie ponad 17 milionów dolarów. Rosjanin – aktualny „regularny” mistrz świata WBA – zarobi prawie 6 milionów.

Kliczko stoczył dotychczas 63 pojedynki, na początku maja odniósł 60. zwycięstwo – w 6. rundzie znokautował Włocha Francesco Pianetę. Ukrainiec przed czasem wygrał już 51 walk. Powietkin swój ostatni „trening” przed październikowym starciem stoczył dwa tygodnie później – w pierwszej rundzie znokautował Andrzeja Wawrzyka. Obecnie amatorski mistrz świata z 2003 roku i mistrz olimpijski z Aten ma na koncie 26 zwycięstw i żadnej porażki.

Pojedynek zapowiada się fascynująco. Podobnie zresztą jak walka Mateusza Masternaka z Grigorijem Drozdem. Rosjanin ma na koncie 37 walk i 36 wygranych, w tym 25 przed czasem. Jedyny raz przegrał w 2006 roku – z Firatem Arslanem, który obecnie czeka na rewanżowe starcie z Marco Huckiem o pas WBO.

Masternak jeszcze nie przegrał. Odniósł 30 zwycięstw, 25 przed czasem. W Rosji nie zamierza oddać mistrzowskiego pasa, chociaż będzie to dla niego najtrudniejszy sprawdzian w karierze.

Drozd to bardzo dobrze wyszkolony zawodnik. Jak do tej pory przegrał tylko z bardzo niewygodnym Firatem Arslanem, który w ostatnich walkach pokazywał, że nawet najlepsi mogą się w starciu z nim pogubić. Grigorij to po prostu światowej klasy pięściarz, a ja muszę z nim wygrać – mówił w rozmowie z Polsatsport.pl Masternak.

Transmisja gali w Moskwie 5 października 2013 od godzinie 18:00 w Polsacie Sport.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *