Warsaw Afrobeat Orchestra w Czwórce

Gościem najbliższego wydania „Ministerstwa Dźwięku” będzie Warsaw Afrobeat Orchestra. Radiowa Czwórka zaprasza na koncert w najbliższą sobotę, 10 maja o godzinie 18:00.

Warsaw Afrobeat Orchestra (WAO) to jedyny w Polsce i być może w Europie Wschodniej afrobeatowy kolektyw łączący elementy funku, reggae, jazzu i tradycji muzyki europejskiej. Członkowie grupy to aktywni muzycy występujący z wieloma zespołami sceny folk/world music jak Village Kollektiv czy Żywiołak. W marcu 2013 roku ukazała się pierwsza EP-ka grupy entuzjastycznie przyjęta przez fanów i media.

Dziesięcioosobowy skład z trzema unikalnymi żeńskimi wokalami, oferujący wybuchowe połączenie muzyki etnicznej, funkowego groove’u i stylowej, rozbudowanej sekcji dętej przykuł natychmiast uwagę kultowej amerykańskiej wytwórni Ubiquity Records. Owocem jest wydany w listopadzie 2013 roku singiel winylowy „Only Now”, zawierający m.in. remiks doświadczonego producenta Bosq z USA. Czerwony winylowy krążek jest zapowiedzią albumu, który ukaże się w 2014 roku. Formacja WAO jest nie tylko przekaźnikiem nigeryjskiej tradycji Fela Kutiego i jego rodziny, ale wprowadza również do formuły afrobeatu elementy dubu oraz szeroko rozumianego etno, co nadaje jej muzyce świeżości i oryginalnego brzmienia.

Czwórka zaprasza do słuchania koncertu w sobotę, 10 maja o godzinie 18:00.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *