Warszawiacy śpiewają (nie)ZAKAZANE PIOSENKI. Retransmisja koncertu w radiowej Jedynce

1 sierpnia br. na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie mieszkańcy stolicy już po raz 13. upamiętnili walczących Polaków. „Warszawiacy śpiewają (nie)ZAKAZANE PIOSENKI” to inicjatywa muzyczna, która na stałe wpisała się w kulturalny kalendarz wydarzeń organizowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Retransmisja koncertu na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia odbędzie się w najbliższą niedzielę 18 sierpnia tuż po godz. 21.00.

Każdego roku Plac Piłsudskiego gromadzi tłumy mieszkańców stolicy i wszystkich zainteresowanych historią Warszawy. Wydarzenie organizowane w ramach obchodów wybuchu Powstania w 1944 roku daje szansę aktywnego upamiętnienia i uczczenia pamięci Powstańców poprzez wspólne śpiewane patriotycznych pieśni.

Koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)ZAKAZANE PIOSENKI” stał się warszawską tradycją, która jednoczy mieszkańców, zaspokaja zainteresowania miłośników muzyki tamtych lat i historii miasta. Ponadto specjalnie z tej okazji przygotowywane są śpiewniki, zawierające repertuar powstańczy, które ułatwiają wszystkim zebranym wspólne śpiewanie.

Koncert to niezwykła przestrzeń dla integracji pokoleń i jednocześnie hołd złożony Powstańcom. 1 sierpnia br. przed zgromadzoną publicznością wystąpiła orkiestra Stokłosa Collective Orchestra pod batutą Jana Stokłosy, kierownika artystycznego wydarzenia. W repertuarze znalazły się m.in. „Pałacyk Michla”, „Marsz Żoliborza”, „Sanitariuszka Małgorzatka” i „Warszawskie Dzieci”. Koncert ze specjalnym udziałem Chóru Warszawiaków poprowadził Tomasz Wolny.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *