Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej w TVP1 HD

Siedmiu medalistów lekkoatletycznych mistrzostw świata w Pekinie weźmie udział w Warszawskim Memoriale Kamili Skolimowskiej na Stadionie Narodowym w Warszawie. Transmisja w niedzielę, 13 września 2015 roku w TVP1 HD.

Zawody poświęcone są pamięci Kamili Skolimowskiej, mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem (Sydney 2000), tragicznie zmarłej w 2009 roku podczas zgrupowania. Memoriał organizuje Fundacja Kamili Skolimowskiej, której celem jest pielęgnowanie pamięci o Niej, pomoc zawodnikom w powrocie do sportu oraz propagowanie lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży.

Memoriał wielokrotnie przyciągał największe gwiazdy światowej lekkoatletyki, w ubiegłym roku jedną z nich był Usain Bolt. Tym razem uwaga kibiców skupiona będzie przede wszystkim na siedmiorgu naszych medalistów lekkoatletycznych mistrzostw świata. Fanom zaprezentują się złoci medaliści: Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek (rzut młotem), Piotr Małachowski (rzut dyskiem), a także brązowi medaliści: Wojciech Nowicki (rzut młotem), Robert Urbanek (rzut dyskiem) oraz Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski (skok o tyczce).

Część konkurencji będzie miała charakter integracyjny – wspólnie wystartują zawodnicy niepełnosprawni i pełnosprawni. W tym roku Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej jest integralną częścią Europejskiego Tygodnia Sportu. Memoriał poprzedzi Piknik Lekkoatletyczny przed stadionem.

Zawody komentować będą Przemysław Babiarz i Marek Jóźwik. Reporterem będzie Aleksander Dzięciołowski. Transmisja w niedzielę, 13 września od godziny 14:40 w TVP1 HD.

Plan transmisji:

Niedziela (13 września)
Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej, godzina 14:40, TVP1 HD

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *