Warszawskie melodie w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia

Najbliższy koncert w ramach spotkań Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia poświęcony będzie stolicy, której już nie ma. – Ale na szczęście pozostały o niej wspomnienia. No i piękne utwory – zapowiadają Janusz Kukuła i Janusz Gast, pomysłodawcy przedsięwzięcia. Początek koncertu „Piosenki o naszej Warszawie” w sobotę 25 marca o godzinie 17:00 w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana w Polskim Radiu.

Podczas kolejnego koncertu Studia Piosenki wystąpią: Jakub Pawlak, Łukasz Szczepanowski, Janek Marczewski, Patryk Wasilewski, Paweł Ruszkowski i Michał Wolny. Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła oraz Janusz Gast – kierownicy artystyczni Studia Piosenki wybrali dla młodych wokalistów repertuar złożony z najsłynniejszych utworów o Warszawie – tej zarówno sprzed II wojny światowej, jak i tej z drugiej połowy XX wieku. Całość zaaranżował muzycznie Marcin Partyka – liderujący zespołowi The Jobers w składzie: Marcin Partyka (fortepian), Sebastian Feliciak (saksofon), Piotr Aleksandrowicz (gitary), Kuba Szydło (perkusja) i Piotr Domagalski (kontrabas). Koncert poprowadzi Paweł Sztompke z Programu 1 Polskiego Radia.

Początek w sobotę 25 marca o godzinie 17:00 w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie (al. Niepodległości 77/85). Transmisja koncertu na antenie radiowej Jedynki.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *