W sobotę 6 lipca telewizyjna Dwójka zaprasza na transmisję kabaretowego widowiska “Wczasy z kabaretem” ze Szczecina. Popularni artyści kabaretowi, w tym scalający całość Robert Górski oraz Marcin Wójcik, przedstawią subiektywne spojrzenie na urlopowe nawyki i zwyczaje Polaków.

Gospodarzem imprezy po raz kolejny jest Szczecin. W tym roku motywem przewodnim “Wczasów z kabaretem” będą sposoby na spędzenie wakacji, popularne wśród Polaków niegdyś i współcześnie. Najlepsze polskie trupy kabaretowe zafundują widzom nietypową podróż w czasie. M.in. w lata 80., kiedy to żelazny punkt programu stanowiły wybory “Miss turnusu”. Publiczność znajdzie się też na pikniku letniskowym z czasów naszych dziadków. Nie zabraknie też akcentów aktualnych jak wycieczki typu “All inclusive”, które dla niektórych oznaczają permanentny melanż.

W szczecińskim Teatrze Letnim wystąpi ekstraklasa rodzimej sceny kabaretowej. W rolę gospodarzy “Wczasów z kabaretem”, a właściwie pilotów wakacyjnej wycieczki, wcielą artyści znani “Kabaretowego Klubu Dwójki” – Robert Górski i Marcin Wójcik (na co dzień członkowie formacji: “Kabaret Moralnego Niepokoju” oraz “Kabaret Ani Mru Mru”).

Obok nich widzowie TVP2/HD i publiczność zgromadzona w szczecińskim amfiteatrze będzie miała okazję podziwiać występy takich gwiazd rodzimej satyry, jak kabaret “Limo”, “Łowcy.B”, “Grupa MoCarta”, kabaret “Ciach” i “Chyba”. Swój specjalny udział zapowiedzieli również Zbigniew Zamachowski i Andrzej Dąbrowski. Wykonawcom towarzyszyć będzie zespół The Jobers.

“Wczasy z kabaretem”,

Emisja: sobota, 6 lipca, godzina 20:05

Źródło: Telewizja Polska