Od piątku 27 marca do niedzieli 29 marca 2015 roku na sportowych antenach Polsatu potrwa piąta kolejka spotkań eliminacyjnych Euro 2016. Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News pokażą 27 meczów w tym 13 na żywo. Ukoronowaniem piłkarskiego weekendu będzie spotkanie Irlandia – Polska, które kibice zobaczą w niedzielę o godzinie 20:35 w Polsacie i Polsacie Sport. Wcześniej kanał pokaże finałowe mecze Final Four siatkarskiej Ligi Mistrzów z udziałem dwóch naszych zespołów Asseco Resovii Rzeszów i PGE Skry Bełchatów.

Eliminacje Euro 2016

W piątej kolejce spotkań eliminacyjnych do Euro 2016 kibiców czekają takie hity, jak mecze Hiszpania – Ukraina (Polsat Sport, piątek, godzina 20:35), Holandia – Turcja (Polsat Sport Extra, sobota, godzina 20:35), Portugalia – Serbia (Polsat Sport Extra, niedziela, godzina 20:35), Bułgaria – Włochy (Polsat Sport News, sobota, godzina 20:35) czy Francja – Dania (Polsat Sport News, niedziela, godzina 20:35). W sumie kanały sportowe Polsatu pokażą 27 spotkań, w tym 13 na żywo.

Najważniejszym punktem piłkarskiego weekendu dla polskich kibiców, będzie wyjazdowe spotkanie naszej reprezentacji z Irlandią. Mecz w niedzielę o godzinie 20:35 będzie można zobaczyć wyłącznie w Polsacie głównym i w Polsacie Sport. Na obu antenach dziennikarze przygotowują przedmeczowe studio, które w Polsacie Sport rozpocznie się już o godzinie 19:00. Mecz skomentują Mateusz Borek i Tomasz Hajto, a reporterem w Dublinie będzie Marcin Feddek. Studio w Warszawie poprowadzi Roman Kołtoń, a jego gośćmi będą stali eksperci kanału i byli reprezentanci Polski: Wojciech Kowalczyk, Tomasz Łapiński, Dariusz Dziekanowski, Adam Matysek oraz były prezes PZPN i sędzia międzynarodowy Michał Listkiewicz. Od piątku do niedzieli Polsat Sport i Polsat Sport News o godzinie 23:30 pokażą 45 minutowy magazyn ze skrótami rozegranych danego dnia spotkań.

Fomuła 1

Niedziela w Polsacie Sport będzie obfitowała również w inne ważne wydarzenia sportowe. Dzień rozpocznie się już o godzinie 8:00 studiem Formuły 1, a od godziny 9:00 kibice zobaczą drugi w tym sezonie wyścig – GP Malezji.

Zapowiedź meczu Irlandia – Polska w „Cafe Futbol”

O godzinie 11:00 rozpocznie się specjalne wydanie „Cafe Futbol” poświęcone niemal w całości meczowi Irlandia – Polska. O piątkowych i sobotnich meczach eliminacji EURO 2016, ale przede wszystkim o wyjazdowym spotkaniu reprezentacji Polski będą rozmawiać Roman Kołtoń, Wojciech Kowalczyk, Adam Matysek i Tomasz Frankowski. W magazynie znajdzie się wiele materiałów przygotowanych przez dziennikarzy Polsatu Sport w trakcie zgrupowania reprezentacji oraz pierwsze relacje z Dublina.

Finałowe spotkania Final Four siatkarskiej Ligi Mistrzów

Od południa antenę kanału zdominuje siatkówka. O godzinie 12:30 rozpocznie się studio przed finałowymi meczami Final Four siatkarskiej Ligi Mistrzów, czyli najlepszymi siatkarskimi klubowymi zespołami Europy, w gronie których po raz pierwszy w historii znalazły się dwa polskie kluby Asseco Resovia Rzeszów i PGE Skra Bełchatów. Mecz o 3. miejsce rozpocznie się o godzinie 13:00, a o godzinie 15:45 Polsat Sport pokaże spotkanie finałowe. Mecze skomentują Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga, reporterami w Berlinie będą Marcin Lepa i Jerzy Mielewski, a w studio w Warszawie – Przemysław Iwańczyk i siatkarscy eksperci.

Źródło: Telewizja POLSAT