Weekend majowy 2023 na antenach Telewizji Polskiej

Od poniedziałku, 1 maja do środy, 3 maja Telewizja Polska przygotowała dla widzów specjalną ofertę programową. Szczególne miejsce na antenach TVP zajmą audycje związane z obchodami kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nie zabraknie także filmów dokumentalnych, seriali, odcinków specjalnych czy premierowych ulubionych programów rozrywkowych, takich jak: „Jaka to melodia?”, „Familiada” czy „Koło fortuny”.

Sprawdź godziny emisji audycji „Koło fortuny” w PROGRAMIE TV

Majówka to nie tylko czas odpoczynku, ale także refleksji nad polską historią. W tych dniach Telewizja Polska zaprasza m.in. na uroczysty koncert z Wilna pt. „Polska w sercu” [2 maja, godz. 18:00 (19:00 czasu litewskiego) w TVP1 i TVP Wilno, godz. 22:35 w TVP Polonia], a także na relację z uroczystości państwowych „Święto Konstytucji 3 maja” z Placu Zamkowego w Warszawie (3 maja, godz. 11:45 – w TVP1, TVP Polonia, TVP Info i TVP Wilno).

Widzowie Jedynki będą mogli obejrzeć filmy dokumentalne: „Józef Wybicki. Po pierwsze dobro ojczyzny” (2 maja, godz. 21:00, 3 maja, godz.21:05 w TVP Dokument), „Konstytucja 3 maja” (3 maja, godz.13:15, godz. 8:05 w TVP Dokument). W ofercie TVP1 na majówkę nie zabraknie również rozrywki. 1 maja w „Jakiej to melodii?” wezmą udział ambasadorzy Fundacji TVP: Urszula Rogala, Rafał Patyra, Tomasz Wolny, a wygraną przeznaczą na cel charytatywny. 3 maja telewidzowie obejrzą wzruszającą opowieść o Annie Przybylskiej pt. „Ania” (3 maja, od godz. 21:00).

TVP2 zaprasza na premierowe odcinki programów: „Szansa na sukces. Opole 2023” (1 maja, godz. 15:15) oraz „Familiada” (3 maja, godz.14.00) i „Koło fortuny” (3 maja, godz. 14:00). Wieczorem, 3 maja Dwójka pokaże polską komedię „Porady na zdrady”.

Ofertę interesujących filmów dokumentalnych i programów publicystycznych przygotowały również kanały tematyczne TVP. W TVP Historia obejrzymy „Symbol Niepodległej. Święto Konstytucji 3 Maja” (3 maja, godz. 11:20) oraz „Historia w ożywionych obrazach – Konstytucja 3 Maja 1791 roku” (3 maja, godz. 13:45), TVP Polonia wyemituje „Kontynent nadziei. Polacy w Ameryce Południowej” (3 maja, godz.15:10). TVP Kultura zaprasza na program „Co dalej? – Czego dziś szukają Polacy za granicą” (2 maja, godz. 17:20).

Widzowie TVP Polonia będą mogli śledzić relacje z uroczystości, koncertów oraz parad polonijnych, które planowane są w najbliższych dniach w związku z przypadającym 2 maja Dniem Polonii i Polaków za Granicą na całym świecie. Szerokie relacje między innymi: z Wilna, Dublina, Chicago czy Toronto, będzie można zobaczyć między innymi w serwisie informacyjnym „Polonia24”, „Informacjach Kulturalnych” oraz magazynach polonijnych, takich jak „Wilnoteka”, „Magazyn z Wysp”, „Przystanek Ameryka” czy „Polonia Express”.

Sprawdź ofertę kanału TVP Dokument w PROGRAMIE TV

2 maja o godzinie 14:00 TVP Polonia wyemituje ponadto widowisko pt. „30 lat dookoła świata, czyli jubileusz TVP Polonia”, poświęcone trzydziestoletniej historii anteny, łączącej Polaków na całym świecie, o godzinie 17:45 zaplanowana jest rozmowa z udziałem Pełnomocnika Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą Jana Dziedziczaka, na temat odznaki honorowej „Zasłużony dla Polonii i Polaków za granicą”. Od 2 do 5 maja w TVP Polonia wyemituje czteroodcinkowy cykl pt. „Pieśń mocy” opowiadający m.in. o Józefie Wybickim i powstaniu Pieśni legionów.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *