Weekend majowy z radiową Czwórką

Majówka z Czwórką zapowiada się niesamowicie aktywnie. W tym roku w programie pojawi się szczególnie dużo atrakcji sportowych i muzycznych. Nie zabraknie także tematów związanych z Dniem Flagi, Polonii i Polaków za Granicą oraz Świętem Konstytucji 3 maja. A to wszystko w radiowej Czwórce już w najbliższy weekend.

W niedzielę, 1 maja 2016 roku, Czwórka przeniesie się na południe Polski, by relacjonować „Bike Town Przemyśl” – imprezę pod patronatem stacji. Silna ekipa „plenerowa” w składzie: Hania Dołęgowska, Norbert Michalak i Piotrek Galus będzie towarzyszyć rywalizacji na dwóch kołach. Na słuchaczy czekają ekstremalne emocje dzięki audycji na żywo, w której pojawią się ciekawi goście oraz relacje z najważniejszych konkurencji. Rowerowy „PlenAir” rozpocznie się na przemyskim rynku o godzinie 11:00 i potrwa do godziny 13:00.

„Audycję Nr 1” (godziny 6:00-9:00) w poniedziałek, 2 maja, zdominuje hasło „moda na kulturę polską”. Artystów inspirujących się korzeniami kulturowymi Czwórka zapyta o modę na sztukę ludową. Mowa będzie także o zjawisku patriotyzmu konsumenckiego. W „Stacji Kultura” (godziny 10:00-11:00) dziennikarze przyjrzą się Polakom z perspektywy twórców światowego kina i zastanowią się m.in. jak przez lata zmieniał się nasz wizerunek w zagranicznych filmach oraz czy kino powiela stereotypy. W audycji „Dajesz Radę” (godziny 12:00-13:00) Czwórka sprawdzi, jak wygląda życie Polaków za granicą. Goście w programie opowiedzą o szansach i tęsknotach, pozytywnych i negatywnych stronach mieszkania poza granicami kraju, a także o ciekawostkach związanych z życiem na emigracji. W programie „Się Mówi” (godziny 15:00-16:00) Czwórka pokaże działalność i tradycję skautingu i sprawdzi, co daje przynależność do takiej organizacji. „Efekt Wow” (godziny 16:00-18:00) 2 maja poświęcony będzie zakręconym sportom w plenerze i nietypowym jednośladom. Pojawią się również relacje z rowerowego Eliminatora MTB w Przemyślu.

3 maja w „Audycji Nr 1” (godziny 6:00-9:00) Czwórkowi redaktorzy zaprezentują obowiązkowy zestaw biwakowy, czyli informacje o najciekawszych miejscach i przepisach. Radiowa ekipa wybierze się pod namiot i podpowie m.in. gdzie znaleźć miejsca przyjazne biwakowaniu i jak wybrać bazę kempingową. Gościem wtorkowego wydania „Wszystko Gra” (godziny 9:00-10:00) będzie pianista Szymon Nehring, który opowie o swojej pasji, muzyce i Chopinie. W „Dajesz Radę” (godziny 12:00-13:00) słuchacze zaliczą kurs patriotycznego savoir-vivre, dowiedzą się m.in. jak traktować symbole patriotyczne oraz czym są rozetki wpinane w klapy marynarek i żakietów. W „Efekcie Wow” (godziny 16:00-18:00) mowa będzie o tradycjach i tajemnicach rodzinnych. Dziennikarze sprawdzą, jakie cechy można odziedziczyć po swoich przodkach oraz jak szukać wiadomości o naszych korzeniach i tworzyć drzewa genealogiczne.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *