Weekend z ABBĄ w TVP Rozrywka

W najbliższą sobotę i niedzielę, 29 i 30 listopada 2014 roku, na antenie TVP Rozrywka będzie królować legendarna grupa muzyczna ABBA.

40 lat temu – w 1974 roku – ABBA wygrała 19. Konkurs Piosenki Eurowizji. To był początek światowej kariery grupy, która stała się jedną z bardziej kasowych formacji muzycznych w historii. ABBA sprzedała ponad 380 milionów płyt na całym świecie. U szczytu popularności w listopadzie 1976 roku szwedzcy muzycy odwiedzili Polskę. W studiu Telewizji Polskiej zarejestrowali koncert złożony z premierowych utworów z nowej płyty. Widzowie do dziś pamiętają koncert „ABBY w Studiu 2” jako jedno z największych przedsięwzięć rozrywkowych w czasach PRL-u.

W sobotę o godzinie 22:35 w cyklu „Niezapomniane koncerty” TVP Rozrywka przypomni widzom to wydarzenie. Pokaże też program „ABBA w Studiu 2 – jedyny taki koncert” (sobota, godzina 14:30 i 20:40). Występ ABBY w TVP będą wspominać osoby, które pracowały przy tym wyjątkowym koncercie, m.in.: Bożena Walter, Edward Mikołajczyk oraz dziennikarze muzyczni: Maria Szabłowska, Krzysztof Szewczyk, Marek Sierocki.

Podczas weekendu, TVP Rozrywka zabierze też widzów do muzeum ABBY w Sztokholmie. Mieszkańcy szwedzkiej stolicy i turyści odwiedzający Sztokholm zaśpiewają najbardziej znane przeboje grupy.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *