Weekend z Grupą MoCarta w TVP Rozrywka

Grupa MoCarta, inteligentnie zabawny i zasłużenie popularny kabaretowy kwartet smyczkowy, obchodzi 20-lecie swojego istnienia. TVP Rozrywka będzie świętować wraz z artystami to wydarzenie podczas weekendu 28-29 marca 2015 roku, prezentując znakomite skecze i programy z różnych lat ich twórczości i artystycznej drogi.

Grupa MoCarta to czterech absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi – Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolek Błaszczyk. Działalność artystyczną rozpoczęli w 1995 roku; wtedy to z Grupą MoCarta występował jeszcze tragicznie zmarły Artur Renion. Przed publicznością wystąpili po raz pierwszy na XIII Przeglądzie Kabaretów PaKa 97. Od tej pory koncertują w Polsce i na świecie: we Francji, Niemczech, Szwecji, Słowacji, na Litwie, Ukrainie, Brazylii, w Chinach i Japonii.

W sobotę o godzinie 6:35 i niedzielę o godzinie 6:20 TVP Rozrywka pokaże dwie części programu „Parodie, żarty, parafrazy”, który był debiutem Grupy MoCarta przed kamerą i publicznością. O godzinie 8:50 i 20:25 w sobotę oraz w niedzielę o godzinie 17:15 stacja zaprezentuje dowcipny reportaż z obchodów 20-lecia Grupy MoCarta – „Smyczkiem i skeczem”. Kolejną propozycją soboty, o godzinie 9:20 i 17:45, będzie starcie: fraki kontra sweterki, czyli „Pojedynek nie na żarty – Grupa MoCarta kontra Łowcy.B”. Późnym wieczorem o 23:20 będzie można wybrać się wraz z Grupą MoCarta do mrągowskiego amfiteatru na XIII Mazurską Noc Kabaretową 2011 – „W górę smyki!”.

Z kolei jak brzmią „Cztery pory roku” w wykonaniu Grupy MoCarta będzie można zobaczyć i posłuchać w niedzielę o godzinie 13:20 i 15:15. Koncerty te muzycy nagrali na 10-lecie swojej działalności. Weekend z Grupą MoCarta zakończy się o godzinie 20:20 programem „Nie ma gadania”, który został nagrany w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach. Występ został przygotowany specjalnie na festiwal Róże Montreux, a Grupę MoCarta wsparł mim Ireneusz Krosny.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *