Weekend z Marią Koterbską w TVP Rozrywka (zdjęcie)

Królowa swingu, prekursorka współczesnego polskiego popu Maria Koterbska na antenie TVP Rozrywka obchodzi 65-lecie pracy artystycznej a równocześnie – 90. urodziny. Jej największe przeboje – „Karuzela”, „Parasolki”, „Brzydula i rudzielec”, „Augustowskie noce” – są znane i lubiane do dziś.

26 i 27 lipca kanał TVP Rozrywka zaprasza na Weekend z Marią Koterbską. W jubileuszowym programie „Królowa swingu” (sobota, godzina 20:50), artystka opowie o najważniejszych momentach swojej kariery. Przeboje Marii Koterbskiej będą wspominać: Maryla Rodowicz i Janusz Panasewicz, którzy zmierzyli się z jej repertuarem, a także dziennikarze muzyczni – Maria Szabłowska i Robert Janowski oraz syn piosenkarki – Roman Frankl.

Widzowie TVP Rozrywka zobaczą także inne programy z udziałem artystki: „Szansa na sukces” (sobota, godzina 16:20), „Maria Koterbska – Ona w roli głównej” (sobota, godzina 22:40) oraz „Serduszko puka w rytmie cza-cza, czyli urodziny Marii Koterbskiej” – benefis zrealizowany w 1994 roku z okazji 70. urodzin piosenkarki (niedziela, godzina 22:35).

Maria Koterbska debiutowała w 1949 roku. Popularność zdobyła dzięki występom w audycji Radia Katowice „Melodie świata”. Współpracowała z Teatrem Satyryków w Krakowie i kabaretem „Wagabunda”. Występowała w popularnych programach radiowych „Zgaduj zgadula” i „Podwieczorek przy mikrofonie”. Zdobyła nagrody na Festiwalach Piosenki w Sopocie i Opolu. Wystąpiła w kilku filmach, m. in. „Irena do domu”, z którego pochodzi przebój „Karuzela”.

tvpserialekoterbska

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *