„Wiadomości” od 1 stycznia z nową czołówką (grafika)

1 stycznia 2015 roku Beata Tadla witając się z widzami „Wiadomości” w TVP1 HD rozpocznie nowy rozdział w historii polskich newsów telewizyjnych. O godzinie 19:30 będzie można zobaczyć i usłyszeć jakość znaną dotychczas wyłącznie z wielkich produkcji filmowych. Nowa czołówka najchętniej oglądanego polskiego telewizyjnego programu informacyjnego, wykonana w animacji 3D, zaskoczy nie tylko wizualnie. Uzupełni ją muzyka, jakiej jeszcze nie było…

Telewizyjne serwisy informacyjne zwykle używają prostych czołówek graficznych, opartych na elementach abstrakcyjnych, często wykorzystujących symbolikę kuli ziemskiej. „Wiadomości” poszły dużo dalej. Połączyły najnowocześniejszą technologię graficzną z niepowtarzalnym brzmieniem orkiestry symfonicznej, wykonującej utwór Radzimira Dębskiego. Realne instrumenty w sygnale muzycznym programów telewizyjnych są w dzisiejszych czasach absolutną rzadkością (jednym z nielicznych wyjątków jest stacja CBS NEWS).

Od Nowego Roku „Wiadomości” będą wyróżniać się jedną z najnowocześniejszych czołówek i tym samym wyznaczą nowe standardy także dla innych programów informacyjnych Telewizji Polskiej.

tvp1hdwiadomosciczolowka

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *