„Wielka egipska wyprawa” na kanale National Geographic

„Największy współczesny odkrywca”, sir Ranulph Fiennes, powraca! W 50. rocznicę swojej słynnej wyprawy do źródeł Nilu postanowił ponownie przebyć tę samą trasę. Tym razem zabiera na nią jednak nietypowego towarzysza – swojego kuzyna Josepha Fiennesa, aktora znanego z „Opowieści podręcznej” czy „Zakochanego Szekspira”. Czy hollywoodzki aktor odnajdzie w sobie ducha odkrywcy i poradzi sobie w starciu z niebezpieczeństwami, jakie niesie ze sobą pustynia?

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału National Geographic

Sir Ranulph Fiennes jest uznawany za największego współczesnego odkrywcę. Bez żadnego wsparcia wyruszył na biegun północny, odkrył zaginione miasto w Omanie i jako jedyny człowiek odbył podróż dookoła świata od bieguna do bieguna korzystając wyłącznie z transportu lądowego i morskiego. 50 lat temu podróżował po Egipcie wzdłuż biegu Nilu. Po wielu latach postanawia ponownie pokonać tę trasę w towarzystwie swojego kuzyna, Josepha Fiennesa, znanego aktora teatralnego i kinowego oraz zdobywcy wielu filmowych nagród. Obaj śmiałkowie będą podążać szlakiem słynnej ekspedycji z 1969 roku i tak jak wtedy, ich głównym środkiem transportu będzie land rover. Przygody kuzynów przypominają historię mistrza i ucznia. Po drodze spotykają niebezpieczne zwierzęta, pokonują samochodem wydmy Sahary, spędzają samotnie noc we wnętrzu Wielkiej Piramidy i przeciskają się przez klaustrofobiczne korytarze odkrytego niedawno starożytnego grobowca w Al-Minja, którego jeszcze niemal nikt nie miał okazji zobaczyć. Sir Ranulph wielokrotnie wystawia Josepha na próby – zabiera go na lekcję tradycyjnej egipskiej sztuki walki z użyciem ponadmetrowych kijów, sprawdza jego umiejętności jako kierowcy na wydmach i każe mu stanąć oko w oko z wężami i skorpionami.

Bardzo cieszę się, że mogę ponownie pokonać trasę ekspedycji z 1969 roku, tym razem w towarzystwie mojego kuzyna Joe i ekipy National Geographic. Wiem z własnego doświadczenia, że Egipt jest dla odkrywcy fascynującym miejscem i właśnie dlatego chciałbym pokazać go Joe i samemu zobaczyć, jak bardzo zmienił się w ciągu ostatnich 50 lat – powiedział Sir Ranulph Fiennes.

Joseph Fiennes, który jest także producentem serii, dodał:
Cieszę się, że mogę wyruszyć w podróż z ekipą National Geographic i moim kuzynem, Ranulphem. Każdy młody człowiek marzy o tym, żeby wziąć udział w ekspedycji w towarzystwie wielkiego współczesnego odkrywcy.

„Wielka egipska wyprawa ” – premiera w niedzielę 7 kwietnia o godz. 22:00 na kanale National Geographic.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *