„Wielka Matura Polaków” w TVP1 HD

Kwitnące kasztany to znak, że zbliża się egzamin dojrzałości – Jedynka także sprawdzi wiedzę maturzystów i tych, którzy dyplom mają już w kieszeni. Podczas „Wielkiej Matury Polaków” 4 maja, o godzinie 20:25 uczestnicy w studiu, widzowie i internauci odpowiadać będą m.in. na pytania z języka polskiego, matematyki, fizyki, biologii, geografii.

W dniu rozpoczęcia tegorocznego egzaminu dojrzałości, TVP1 HD zaprasza na „Wielką Maturę Polaków”. Goście w studiu, internauci na stronie Interia.pl i na urządzeniach mobilnych, korzystając z aplikacji Wielki Test TVP oraz widzowie przed telewizorami sprawdzą swoją wiedzę w zakresie przedmiotów maturalnych, m.in. języka polskiego, historii, matematyki, fizyki, biologii, chemii i geografii oraz przedmiotów dodatkowych takich, jak kultura antyczna, czy taniec. „Wielką Maturę Polaków” w warszawskim studiu zdawać będą m.in. Marieta Żukowska, Liber, Natalia Schreder, Jula, Norbi, Maria Rotkiel, Piotr Sobczyński, Przemysław Skowron, Bartek Kasprzykowski, Jacek Karnowski, Alicja Węgorzewska, Jarosław Kret, Marzena Słupkowska. Będzie to swoista powtórka dla maturzystów, ale też sprawdzian i przywołanie wspomnień maturalnych u wszystkich widzów. Podczas matury wystąpią TABB & Sound’N’Grace oraz „maturzyści” Natalia Szroeder i Liber, a egzamin dojrzałości tradycyjnie poprowadzą Paulina Chylewska i Maciej Orłoś. Poprzednie dwie edycje „Wielkiej Matury Polaków” wzbudziły duże zainteresowanie – przed telewizorami każdorazowo zasiadło ponad 2 mln widzów.

Program reżyseruje jak zwykle Konrad Smuga, redaktorem prowadzącym jest Irena Pręcikowska z Redakcji audycji społeczno-publicystycznych TVP1, producentem Jolanta Filipowicz z Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej TVP.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *