„Wielka Matura Polaków – zadania ściśle fajne” w Jedynce

Największe gwiazdy polskich mediów, kina i estrady, wspólnie z telewidzami i internautami stawią czoła pytaniom z przedmiotów ścisłych. Zagadki dotyczące otaczającego nas świata, zjawisk, pogody i urządzeń z którymi stykamy się na co dzień udowodnią, jak fascynujące może być zgłębianie tajemnic matematyki, biologii czy techniki.

W przeddzień pierwszego dnia matury w Polsce, najbardziej lubiani polscy celebryci zamienią się w maturzystów i zasiądą obok siebie w szkolnych ławkach w studiu TVP1/HD. „Wielka Matura Polaków – zadania ściśle fajne” – widowisko Telewizji Polskiej obala mit, że egzamin maturalny przeraża, a przedmioty ścisłe są trudne, nudne i nieprzydatne w codziennym życiu.

Nad przebiegiem maturalnych zmagań będą czuwali prowadzący: Paulina Chylewska i Maciej Orłoś. W odkrywaniu nieznanego i sympatycznego oblicza nauk ścisłych pomoże też, jak zawsze pomysłowy Radek Brzózka, który przygotuje niezwykłe eksperymenty. Zobaczymy także jak zamiłowanie do przedmiotów ścisłych, przekłada się nie tylko na zrozumienie świata, ale także na sukces zawodowy.

„Wielka Matura Polaków” to także niepowtarzalna okazja do poznania młodych polskich geniuszów i sprawdzenia, jaki kierunek studiów wybrać, by pójść w ich ślady i znaleźć w przyszłości ciekawą pracę. A dla zainteresowanych nowinami ze świata celebrytów – gratka w postaci najlepszych maturalnych wspomnień polskich gwiazd. Dobrą zabawę i odpoczynek od naukowych zmagań zapewnią też muzyczni goście m.in. Rafał Brzozowski, ze specjalnym repertuarem dla maturzystów w każdym wieku. To również jedyny egzamin, do którego może podejść każdy, niezależnie od wieku, wykształcenia i miejsca zamieszkania. Maturalne zagadki będzie można rozwiązywać „na żywo” ściągając na smartfony aplikację TVP MATURA, kupując „Super Express” ze specjalną wrzutką lub logując się na stronie internetowej www.interia.pl – jednocześnie mierząc się z najlepszymi gwiazdami w studiu TVP. Podczas ostatniego programu, z tego rozwiązania skorzystało ponad 220 tys. Internautów, walcząc o atrakcyjne nagrody.

Już teraz warto polubić profil „Wielkiej Matury Polaków” na Facebooku, aby śledzić aktualności, brać udział w konkursach z nagrodami i razem z gwiazdami przygotować się do ściśle fajnego egzaminu. To program dedykowany zarówno weteranom zmagań egzaminacyjnych, jak i tym, którzy dopiero przygotowują się do maturalnych wyzwań, a także wszystkim, których świat naukowych zagadek dotąd zupełnie nie pociągał. Zabawa ściśle fajna – gwarantowana!

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wielka Matura Polaków, czyli nauki ścisłe w codziennym zastosowaniu w Jedynce, 6 maja br. o godzinie 20:20.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *