Wielkanoc 2015 w TVP ABC

TVP ABC na Wielkanoc oferuje najmłodszym spotkania m.in. z Misiem i Margolcią, Reksiem i Kotem Filemonem. W świątecznych propozycjach TVP ABC znalazły się także: „Wielkanocna weranda Pana Myszki”, „Kukuryków”, „Petersburski Music Show”, „Domisie – Wielkanocna przygoda”, „Mokra bajeczka” i „Duże dzieci”.

WIELKI PIĄTEK

„Margolcia i Miś”
W wielkanocnym odcinku Miś i Margolcia przygotują piękne, kolorowe pisanki. Nasi prowadzący nauczą Was świątecznej piosenki a Ruda i Budzik zaśpiewają o śmigusie dyngusie. Nie zabraknie też modelinkowych króliczków, baranków i kurczaczków.
Emisja: piątek, 3 kwietnia, godzina 17:00
Powtórka: sobota, 4 kwietnia, godzina 7:25 i 11:40

„Reksio – Reksiowa wiosna”
Reksio robi wiosenne porządki i remontuje budę.
Emisja: piątek, 3 kwietnia, godzina 19:25
Powtórka: sobota, 4 kwietnia, godzina 10:00 i 14:10

WIELKA SOBOTA

„Masz wiadomość”
W programie poruszane są ważne dla młodszych nastolatków tematy, jak: problemy w relacjach z rówieśnikami, różnice pokoleniowe w rodzinie, metody szybkiego uczenia się itp. W dobie wszechobecnej komunikacji ważna wydaje się informacja na bieżąco i dlatego właśnie serwis aktualności będzie obecny w każdym odcinku. Na stronie internetowej czekają ciekawe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. W tym wyjątkowym odcinku wielkanocnym – m.in. o zwyczajach wielkanocnych.
Emisja: sobota, 4 kwietnia, godzina 15:50
Powtórka: niedziela, 5 kwietnia, godzina 6:25 i 10:35

„Wielkanocna weranda pana Myszki”
W Leśnym Zakątku trwają przygotowania do świąt wielkanocnych. Równocześnie szybko topniejący śnieg wywołuje w lesie powódź. Powoduje to różne perypetie, ale wszystko kończy się dobrze, tylko weranda Pana Myszki ulega zniszczeniu. O przeżytych przygodach rozmawiają zwierzęta trzy dni później, świętując przy zastawionym stole święta wielkanocne. Pan Myszka dostał wspaniały prezent od przyjaciół – nową werandę w kształcie Wesołego Jajka.
Emisja: sobota, 4 kwietnia, godzina 17:30
Powtórka: niedziela, 5 kwietnia, godzina 12:10

„Agi Bagi”
Daleko, daleko, gdzieś w wielkim kosmosie istnieje sobie mała planeta. Nazywa się AGI BAGI, bo ma dwie strony – Agi oraz Bagi. W tym uroczym miejscu, po dwóch stronach planety, mieszkają dwa plemiona – Agingi i Bagingi. Oba bardzo dbają o okoliczne rośliny i zwierzątka, troszczą się o środowisko. Każde z plemion na swojej stronie planetki. Zupełnie o tym nie wiedząc, współpracują ze sobą dbając o ekosystem Agi Bagi.
Emisja: sobota, 4 kwietnia, godzina 19:25
Powtórka: niedziela, 5 kwietnia, godzina 10:00 i 14:15

„Kukuryków”
Film animowany dla dzieci. W małym miasteczku Kukuryków trwają przygotowania do świąt wielkanocnych. Kury Modnisia, Locia, Tycia i Atłasia mają dużo pracy. Aż tu nagle okazuje się, że ktoś ukradł im jaja. Okazuje się, że winowajcą jest lis – śpiewak operowy, który pod pozorem konkursu na najpiękniejszą pisankę podbiera im jajka, gdyż są mu one potrzebne do utrzymania pięknego głosu.
Emisja: sobota, 4 kwietnia, godzina 20:15

„Magna Aura”
Christian jest synem archeologów pracujących razem nad odkryciem zatopionego miasta Manga Aura. Przed kilkoma laty, jego matka podczas poszukiwań uległa wypadkowi i utonęła. Od tego czasu chłopak letnie wakacje spędza co roku z dziadkiem i razem z nim próbuje odkryć tajemnicę Manga Aury… Czy tego lata im sie to uda…?
Emisja: sobota, 4 kwietnia, godzina 20:45

WIELKANOC

„Ziarno”
W „Ziarnie” świętujemy największe święto wszystkich chrześcijan: Wielkanoc. O dawnych zwyczajach i tradycjach opowie aktorka filmowa i teatralna – Ewa Ziętek. A o zwyczajach wielkanocnych na całym świecie aktor słynący z zamiłowania do podróży – Tadeusz Chudecki. Od rana w studiu „Ziarna” rozbrzmiewać będzie radosne Alleluja. Chrystus Zmartwychwstał.
Emisja: niedziela, 5 kwietnia, godzina 11:05

„Petersburski Music Show”
To wyjątkowy wielkanocny odcinek, w którym gośćmi specjalnymi są Mezo i Hania Stach. W tym odcinku prowadzący Jerzy Petersburski przybliży cechy muzyki ludowej, która miała wpływ na wielkich kompozytorów muzyki klasycznej, jak Chopin czy Wieniawski, ale też jest coraz chętniej wykorzystywana współcześnie w twórczości zespołów rockowych czy folkowych. O wielkanocnych obrzędach i ludowych zwyczajach opowie Anna Staniszewska. W segmencie „Instrumentalni” przybliżymy technikę gry na cymbałach. Na Scenie Talentów swoje umiejętności wokalne w ludowej piosence „Lipka” zaprezentuje Malwina Ciesielska.
Emisja: niedziela, 5 kwietnia, godzina 15:50
Powtórka: poniedziałek, 6 kwietnia, godzina 7:25 i 11:40

„Domisie – Wielkanocna przygoda”
Amelka piecze wielkanocną babę. Eryk tymczasem spaceruje po lesie i nagle… widzi pięć jajek. Może to jajka kukułki? Postanawia, że razem z Sójką spróbują się dowiedzieć, czyja to zguba. Wreszcie Teofil podpowiada im rozwiązanie tej zagadki i przygoda dobrze się kończy.
Emisja: niedziela, 5 kwietnia, godzina 18:00
Powtórka: poniedziałek, 6 kwietnia, godzina 8:30 i 11:40

„Mami Fatale”
Mami Fatale to seria animowana dla dzieci o zręcznej kucharce, której towarzyszą mały psiak i prosiaczek. Mami przyrządza potrawy z warzyw uprawianych we własnym ogrodzie „doprawiając” szczyptą wyobraźni i wysmakowanego humoru. Dodatkową atrakcją serii jest jej narrator: Robert Makłowicz. Znakomita zabawa również dla dorosłych.
Emisja: niedziela, 5 kwietnia, godzina 16:20
Powtórka: poniedziałek, 6 kwietnia, godzina 6:55 i 11:10

„Maks i Ruby”
Maks i Ruby szukają w ogrodzie wielkanocnych pisanek.
Emisja: niedziela, 5 kwietnia, godzina 17:30
Powtórka: poniedziałek, 6 kwietnia, godzina 7:55 i 12:10

„Mój przyjaciel królik”
Odcinek tematycznie związany z wiosną.
Emisja: niedziela, 5 kwietnia, godzina 18:30
Powtórka: poniedziałek, 6 kwietnia, godzina 9:00 i 13:45

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

„Mokra bajeczka”
Scenariusz filmu został oparty na motywach związanych z polskimi zwyczajami wielkanocnymi. Pretekstem jest lany poniedziałek, czyli śmigus-dyngus. Jaś przygotowując się do niego poznaje w łazience małego Wodnika. Ten opowiada mu historię pewnego chłopca, który został porwany do wodnego świata przez innego Wodnika, na służbę. Chłopiec jednak naraził się Wodnikowi, bo bez przerwy oblewał inne dzieci. Razem z poznaną w podwodnym świecie żabą chłopiec próbuje uciec z królestwa złego Wodnika. W końcu im się to udaje. Jaś wraca z krainy baśni do rzeczywistości, oblewany wodą przez rodziców.
Emisja: poniedziałek, 6 kwietnia, godzina 17:30

„Mój przyjaciel królik”
Odcinek tematycznie związany z wiosną.
Emisja: poniedziałek, 6 kwietnia, godzina 18:30

„Duże dzieci”
„Duże dzieci” to zabawny talk show z udziałem dzieci i gwiazd skierowany do familijnej widowni. Bohaterami programu jest grupa 12 dzieci w wieku około 6-9 lat: rezolutnych, śmiałych, medialnych. W każdym programie spotykają się one z dwójką znanych publicznie osób, reprezentujących różne dziedziny życia, np. z piosenkarzem, aktorką, sportowcem, biznesmenem, pisarzem, politykiem. Są to osoby znane i lubiane zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Gwiazdy muszą odpowiadać na „bardzo poważne” pytania i zyskać aprobatę w oczach dzieci. Program poprowadzi Wojciech Mann. W kolejnym odcinku najmłodsi poruszają temat „lania wody”. Opowiadają dlaczego ludzie polewają się wodą w lany poniedziałek, co oznacza określenie, że ktoś leje wodę, kto najlepiej leje wodę w Polsce i dlaczego ludzie leją wodę zamiast mówić konkretnie, kto wśród polityków jest mistrzem w laniu wody, co to znaczy robić jaja, kogo określa się mianem jajcarza, i kogo można uznać za największego jajcarza w Polsce.
Emisja: poniedziałek, 6 kwietnia, godzina 21:15

INNE PROGRAMY WIELKANOCNE

„Domowe przedszkole”
Program z cyklu Polski Roczek. Gość programu, Pani Gospodyni – etnograf z Państwowego Muzeum Etnograficznego wprowadza dzieci w tradycje związane z Wielkanocą, największym świętem chrześcijańskim. Co to jest Wielka Noc? Zwyczaje wielkanocne: malowanie pisanek, święcenie pokarmów, chodzenie z kogucikiem, śmigus-dyngus. Wiersze, zabawy związane z tematem.
Emisja: wtorek, 31 marca, godzina 15:50
Powtórka: środa, 1 kwietnia, godzina 6:25 i 10:40

„Talent za talent”
Gośćmi programu świątecznego będą znani aktorzy: Marta Lipińska i Krzysztof Kowalewski. Swoje talenty zaprezentują także: zespół wokalno-taneczny FASOLINKI z Warszawy, grupa folklorystyczna KODERKI wraz z sekcją plastyczną z Łowicza oraz siedlecko-warszawski zespół taneczny CARO DANCE.
Emisja: środa, 1 kwietnia, godzina 14:50

„Jedynkowe przedszkole”
W tym programie Jedynkowe Przedszkolaki będą szykowały koszyczek ze święconką. Poznają wielkanocne zwyczaje oraz przygotują bajecznie kolorowe pisanki. Jeśli chcecie się dowiedzieć czy TWARDEMU DYSKOWI udało się sprawić Jedynkowym Przedszkolakom śmigus dyngus. Jak zwykle towarzyszyć nam będą: SPACJA, ENTER i SHIFT oraz mieszkańcy Jedynkowego komputera: KARTA GRAFICZNA, KARTA DŹWIĘKOWA, TWARDY DYSK oraz MAŁPKA.
Emisja: środa, 1 kwietnia, godzina 15:50
Powtórka: czwartek, 2 kwietnia, godzina 6:25 i 10:40

„Moliki książkowe”
W bibliotece wiosenne kwiaty, bazie, na stole rozłożone książki różnej wielkości. Łączy je jedno słowo – tytuł Biblia. Molik próbuje dowiedzieć się, co to za magiczna księga. Pojawia się Maja, która pomaga mu rozwikłać tajemnicę tej ważnej księgi, opowiada o Wielkim Piątku, dlaczego ta księga jest tak ważna i na pewno jest w wielu domach, gdzie wyznawana jest wiara chrześcijańska. Wielkanoc to święto odrodzenia, dlatego uważane jest za bardzo ważne święto.
Emisja: czwartek, 2 kwietnia, godzina 14:55

„Mama i ja”
Opowieść o świętach wielkanocnych, świąteczna rymowanka, jak zrobić z modeliny wielkanocnego kurczaczka, piosenki: „Pisanki” i „Piosenka Wielkanocna”, bajka „Wielkanoc u Wiercipiętka”, propozycja jak przygotować wielkanocny koszyczek.
Emisja: czwartek, 2 kwietnia, godzina 15:50
Powtórka: piątek, 3 kwietnia, godzina 6:25 i 10:35

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *