Wielkanoc 2015 w TVP2 HD

Film dokumentalny „Jan Paweł II – Z Polski na plac św. Piotra”, transmisja z nabożeństwa wielkopiątkowego w Lublinie, melodramat „I że cię nie opuszczę”, świąteczna „Familiada”, kolejny odcinek „Przygarnij mnie”, a także filmy dla całej rodziny oraz nowe odkrycia popularnych programów rozrywkowych – to propozycje programowe TVP2 HD na Wielkanoc.

WIELKI PIĄTEK

„Beethoven 4”
Rodzina Newtonów dostaje na przechowanie wielkiego psa rasy bernardyn o imieniu Beethoven. Skandaliczne zachowanie psa doprowadza rodziców do decyzji o pozbyciu się go. Dzieci chcą go zatrzymać i, w tajemnicy przed rodzicami, zapisują psa na tresurę. I nagle ożywa historia o księciu i żebraku, z tą różnicą, że w wydaniu Beethovena i Michała Anioła – doskonale ułożonego bernardyna. Psy, podobne do siebie jak dwie krople wody, na spacerze w parku, zamieniają się miejscami i rolami. Podczas, gdy rodzina Newtonów nie może wyjść z podziwu nad karnością i posłuszeństwem swego pupila, prawdziwy Beethoven wprowadza zamęt w uporządkowane życie nowych państwa – rodziny Sedgwicków. Czy psy odnajdą w tym chaosie swoich prawowitych właścicieli?
Emisja: piątek, 3 kwietnia, godzina 15:20

„Nabożeństwo Wielkopiątkowe w Lublinie”
Wielki Piątek to wspomnienie męczeńskiej śmierci Jezusa Chrystusa. Ewangelicy uznają ten dzień za jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich. W Wielki Piątek wierni wyciszają się, by właściwie przygotować się do Zmartwychwstania Chrystusa. Nabożeństwa Wielkopiątkowe nazywane bywają nabożeństwami pod krzyżem. Tego dnia milkną dzwony kościelne, krzyż zasłonięty zostaje kirem, a nakrycia ołtarzowe są czarne. W kościołach odczytywana jest Historia Męki i Śmierci. Przejmująco w tym dniu brzmią ewangelickie pieśni pasyjne.
Emisja: piątek, 3 kwietnia, godzina 17:00

„I że cię nie opuszczę” – PREMIERA
Młode małżeństwo bierze udział w zdarzeniu, które na zawsze odmieni ich życie. W jego wyniku śliczna Paige traci pamięć, a mąż staje się dla niej obcym mężczyzną. Leo musi sprawić, by żona po raz drugi zakochała się w nim bez pamięci. Czeka ich druga pierwsza randka i drugi pierwszy pocałunek, więc nie obędzie się bez śmiechu i wzruszeń. Czy przysięga „i że cię nie opuszczę” odzyska swoją moc?
Premiera: piątek, 3 kwietnia, godzina 20:05

„Osaczeni”
Z nowojorskiego wieżowca ginie bezcenny obraz Rembrandta. Wszystko wskazuje na to, że kradzieży dokonał najwyższej klasy profesjonalista. Wynajęta przez firmę ubezpieczeniową kobieta – detektyw Virginia „Gin” Baker jest przekonana, że był nim słynny dżentelmen – włamywacz Robert „Mac” MacDiugal. Chcąc odzyskać obraz, Gin postanawia zdobyć zaufanie Maca. Odnajduje go w Londynie i przedstawiając się jako koleżanka po fachu, proponuje współpracę. Mac jest początkowo nieufny, lecz gdy Gin udowadnia swoją przydatność podczas brawurowej akcji kradzieży chińskiej maski z British Museum, postanawia wtajemniczyć ją w swoje plany…
Emisja: poniedziałek, 3 kwietnia, godzina 21:55

WIELKA SOBOTA

„I że cię nie opuszczę”
Młode małżeństwo bierze udział w zdarzeniu, które na zawsze odmieni ich życie. W jego wyniku śliczna Paige traci pamięć, a mąż staje się dla niej obcym mężczyzną. Leo musi sprawić, by żona po raz drugi zakochała się w nim bez pamięci. Czeka ich druga pierwsza randka i drugi pierwszy pocałunek, więc nie obędzie się bez śmiechu i wzruszeń. Czy przysięga „i że cię nie opuszczę” odzyska swoją moc?
Emisja: sobota, 4 kwietnia, godzina 12:05

„Karol. Papież, który pozostał człowiekiem”
Kontynuacja głośnego filmu „Karol. Człowiek, który został Papieżem” z udziałem Piotra Adamczyka w tytułowej roli. Podczas, gdy pierwszy film stanowił biograficzną opowieść o latach formowania się duchowości i osobowości przyszłego Ojca Świętego, to drugi koncentruje się na roli, jaką Jan Paweł II odegrał jako głowa Kościoła w świecie końca XX wieku. Film Giacomo Battiato przedstawia losy Karola Wojtyły od chwili, gdy zasiadł w Stolicy Piotrowej – od października 1978 roku, aż po jego śmierć 2 kwietnia 2005 roku.
Emisja: sobota, 4 kwietnia, godzina 14:40

„Zielona mila”
Wyróżniona wieloma nagrodami „Zielona mila” została zrealizowana na podstawie opublikowanej w 1996 roku bestsellerowej książki pod tym samym tytułem amerykańskiego pisarza Stephena Kinga, popularnego autora niesamowitych powieści grozy, z elementami kina fantasy, kryminału i dramatu psychologicznego. Strażnik więzienny wspomina swoje przeżycia z czasów, gdy pracował w zakładzie karnym na południu Stanów Zjednoczonych. Kontrolował wtedy sekcję budynku, w której przebywali mordercy skazani na karę śmierci. Pewnego dnia w celi pojawił się czarnoskóry mężczyzna, obdarzony zdolnościami parapsychologicznymi. Sąd uznał go za winnego śmierci dwojga dzieci.
Emisja: sobota, 4 kwietnia, godzina 20:05

WIELKANOC

„Jan Paweł II – Z Polski na plac św. Piotra” – PREMIERA
Dwuczęściowy film dokumentalny „Jan Paweł II – Z Polski na plac św. Piotra”, to nowa biografia Jana Pawła II, ze specjalnym wstępem Papieża Franciszka. Część pierwsza zarysowuje wczesne życie JP II począwszy od lat II wojny światowej, przez powojenne zaangażowanie w działalność antykomunistyczną, liczne podróże po całym świecie (spotkanie z Matką Teresą), aż po udział w Soborze Watykańskim drugim i konklawe po śmierci Pawła VI. Wkrótce potem następuje drugie konklawe, w wyniku którego Karol Wojtyła zostaje Papieżem. Wyjątkowość JP II zarysowana zostaje w perspektywie jego wrażliwości na dialog ekumeniczny, który definiuje cały jego pontyfikat. Głoszenie nauki chrześcijańskiej na forum międzynarodowym wiedzie Papieża ku ewangelizacji w polityce, od wizyty w Polsce w 1979 roku, przez pobyt w USA i licznych innych krajach, aż po przemowę na zjeździe UNESCO, w której nawiązuje aktywny dialog ze światem kultury i nauki. Następujący w 1981 roku zamach na Papieża i jego konsekwencje kończą pierwszą część biografii.
Emisja: niedziela, 5 kwietnia, godzina 8:10

„Kochany urwis 2”
Junior wraz z przybranym ojcem Benem przenoszą się do niewielkiego miasta, Mortville. Samotny Ben wzbudza zainteresowanie wśród okolicznych kobiet jako idealny kandydat na męża. Poznaje bogatą Lawandę Dumore i w najbliższym czasie zamierza się z nią ożenić. Junior jednak nie akceptuje Lawandy i wciąż płata jej figle. Ona chce jednak zdobyć Bena, a chłopca wysłać do szkoły w Bagdadzie. Przebiegły dzieciak, wraz z przyjaciółką Trixie, chcą wyswatać swoich rodziców wbrew planom Lawandy.
Emisja: niedziela, 5 kwietnia, godzina 10:15

„Familiada”
W odcinku specjalnym popularnego teleturnieju zmierzą się drużyny „Pytania na śniadanie” (Anna Popek, Monika Zamachowska, Łukasz Nowicki, Iwona Radziszewska, Michał Olszański) i nowego programu TVP2 HD „Przygarnij mnie” (Leszek Stanek, Marcelina Zawadzka, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Marzena Rogalska, Katarzyna Bargiełowska). Walczyć będą o wygraną na rzecz Stowarzyszenia PoMoc dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej.
Emisja: niedziela, 5 kwietnia, godzina 14:00

„Czas na hity Malickiego i Kmity”, część I – PREMIERA
Po czterech latach do Dwójki wraca Filharmonia Dowcipu z jej liderem Waldemarem Malickim, tym razem w towarzystwie Grupy Rafała Kmity. Obydwie formacje w czasie swojego życia scenicznego wypracowały (prawdopodobnie przypadkiem) nowe gatunki rozrywkowe. Do tej pory niezdefiniowane. Filharmonia Dowcipu – mimo, że jej bazą jest muzyka klasyczna – nie ma nic wspólnego z rutynowym postrzeganiem filharmonii, a Grupy Rafała Kmity w żaden sposób nie da się umiejscowić w „skrócie myślowym” – kabaret. Telewizyjny spektakl – bo tak chyba należy nazwać widowisko Malickiego i Kmity – to próba połączenia wody z ogniem i wypracowania nowego gatunku telewizyjnej rozrywki. Stworzenie takiego spektaklu było przedsięwzięciem bardzo trudnym, bo Filharmonia Dowcipu jest rodem z Warszawy, a Grupa Rafała Kmity w całości pochodzi z Krakowa, a jak powszechnie wiadomo warszawiaków i krakowiaków nie łączy nic poza pociągami.
Emisja: niedziela, 5 kwietnia, godzina 14:45

„Niania i wielkie bum”
Anglia, II wojna światowa. Matka z trójką dzieci prowadzi rodzinną farmę, podczas gdy ojciec walczy na froncie. Mimo trudności jakoś sobie radzą, ku niezadowoleniu stryja, który chce sprzedać gospodarstwo. Jego knowania mogą doprowadzić rodzinę do bankructwa. Pewnego dnia do ich domu przybywa dwoje wymuskanych kuzynów z najlepszej dzielnicy Londynu. Między dzieciakami szybko wybucha konflikt, nad którym matka nie bardzo potrafi zapanować. I wtedy pojawia się ona – niania McPhee. Wyposażona w magiczny kij szybko zaczyna wprowadzać nowe porządki. Pięcioro dzieciaków w ciągu kilku fascynujących dni przejdzie pięć podstawowych lekcji życia, które uczynią ich lepszymi ludźmi i pozwolą odkryć ich prawdziwe możliwości.
Emisja: niedziela, 5 kwietnia, godzina 16:00

„Przygarnij mnie”, 2. odcinek – PREMIERA
Psy adoptowane ze schronisk uczą się życia poza klatką. Ich nowi właściciele mają pełne ręce roboty, muszą nauczyć swoich podopiecznych odpowiednich psich zachowań. Dodatkowo opiekunowie i ich pupile wezmą udział w zabawnej rywalizacji, w której psy będą mogły popisać się świeżo nabytymi sprawnościami i zaprezentować drzemiący w nich potencjał.
W programie występują zwierzęta i ich nowi adopcyjni opiekunowie: Agnieszka Włodarczyk, aktorka, laureatka nagrody TOP for DOG 2014 w kategorii Osobowość Roku, uczestniczka kampanii przeciwko wykorzystywaniu zwierząt do celów doświadczalnych „One czują tak jak my”; Marcelina Zawadzka, Miss Polonia 2011, modelka, zaangażowana w akcje charytatywne wspierające schroniska dla zwierząt; Leszek Stanek, aktor, tancerz i choreograf, działacz Fundacji Pegasus ratującej życie koni; aktorzy – miłośnicy zwierząt: Małgorzata Ostrowska-Królikowska („Klan”), Rafał Mroczek („M jak Miłość”) i Dawid Zawadzki („O mnie się nie martw”, „Strażacy”) oraz dziennikarz radiowy, Kamil Nosel.
Zwycięzca odcinka przekaże do wybranego schroniska zapas karmy oraz produktów do ochrony przeciwpasożytniczej. Postępy zespołów pies – właściciel oceniać będzie jury w składzie: Olga Frycz, aktorka, stale współpracująca z Fundacją Niechciane i Zapomniane SOS dla Zwierząt; Michał Olszański, dziennikarz TVP2 i radiowej Trójki, ambasador akcji Zerwij Łańcuchy walczącej z trzymaniem psów na uwięzi oraz Sylwester Wardęga, performer i autor głośnych, internetowych filmów, współtwórca inicjatywy „psiowóz” popularyzującej dokarmianie bezdomnych zwierząt.
Emisja: niedziela, 5 kwietnia, godzina 18:55

„Kabaret Moralnego Niepokoju. Pogoda na suma” – PREMIERA
Najnowszy autorski program Kabaretu Moralnego Niepokoju. Podczas programu widzowie TVP2 HD zostaną przeniesieni na próbę generalną spektaklu, w czasie której aktorzy, zmęczeni występami w reklamach, na potęgę mylą kwestie. Kamera odwiedzi również mieszkanie nuworysza, który zostanie przewodnikiem po swoim własnym apartamencie. Padnie również odpowiedź, jak dumni ze swoich dzieci mogą być ojcowie. Nie zabraknie oczywiście słynnego posiedzenia rządu. Całość uzupełnią doskonałe, jak zawsze, piosenki, starannie zaaranżowane przez Orkiestrę Moralnego Niepokoju pod kierownictwem Bartłomieja Krauze. Kabaret Moralnego Niepokoju w składzie: Robert Górski, Przemysław Borkowski, Mikołaj Cieślak, Rafał Zbieć, Magdalena Stużyńska.
Emisja: niedziela, 5 kwietnia, godzina 20:05

„Marley i ja”
Jenny i John Grogan tuż po ślubie przeprowadzają się na Florydę. Dostają pracę, kupują dom. Ona chce mieć dziecko, on uważa, że to trochę za wcześnie. Kolega z pracy podrzuca mu rozwiązanie problemu: pies w prezencie dla żony. I tak w życiu Jenny i Johna pojawia się Marley – mały labrador. Szczeniak szybko rośnie, lecz wcale nie dorasta. Jeśli słucha, to tylko swojego instynktu, który każe mu pozbyć się nadmiaru energii. Nie jest przy tym zbyt wymagający – wszystko, co znajdzie się w zasięgu jego wzroku, znakomicie nadaje się do zabawy. Marley wprowadza totalny chaos w życiu właścicieli, ale też w niezwykły sposób zmienia całą powiększającą się rodzinę.
Emisja: niedziela, 5 kwietnia, godzina 21:45

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

„Jan Paweł II – Z Polski na plac św. Piotra”, część II – PREMIERA
Zamach i późniejsze pojednanie z Al Agcą stają się punktem zwrotnym pontyfikatu JP II. Papież kieruje swoją aktywność ku młodym w walce o przyszłość i przetrwanie Kościoła. W 1983 roku ustanawia Światowy Dzień Młodzieży, który z czasem wnosi do ewangelizacji zagadnienia ochrony środowiska i walki o pokój na świecie. Jednocześnie Papież aktywnie wspomaga zjednoczenie Niemiec i proces przemian politycznych w Europie oraz kontynuuje dialog ekumeniczny, przynoszący znaczące zbliżenie pomiędzy religiami. Lata 90. stają się czasem próby naprawy negatywnego wpływu mediów na młodych i modyfikacji kapitalizmu w stronę wrażliwości społecznej i praw człowieka. Papież podejmuje również pierwsze, narażające go na niebezpieczeństwo starania w walce z mafią. Ostatnie lata życia JP II, borykający się z kolejnymi chorobami, poświęca na umocnienie tradycji Piotrowej i zwrot ku duchowej doskonałości człowieka. Część druga biografii kończy się relacją z procesu kanonizacyjnego, w którym liczne, pojedyncze historie niosą świadectwo przemożnego wpływu Papieża nie tylko na wielką historię, ale i na poszczególne losy wiernych.
Emisja: poniedziałek, 6 kwietnia, godzina 8:15

„Pan Wołodyjowski”, część I
Ekranizacja trzeciej części „Trylogii” Sienkiewicza, drukowanej w latach 1887-1888. Wielka superprodukcja lat 60-tych, której uroczysta prapremiera odbyła się 26 marca 1969 roku w Kielcach, a premiera dwa dni później w warszawskim kinie Kongresowa. Przygotowano 70 kopii filmu, co pozwoliło na szersze rozpowszechnianie. „Pan Wołodyjowski” bił rekordy popularności i uznany został za najbardziej kasową produkcję w historii kina polskiego, mimo iż krytyka zarzucała mu jednak trochę zbyt komiksowe potraktowanie przygód „małego rycerza”. Akcja filmu toczy się na przełomie lat 60. i 70. XVII w. Michał Wołodyjowski po opuszczeniu klasztoru zakochuje się w Krzysi Drohojowskiej. Zaręcza się z nią i zamierza poślubić. Wkrótce jednak Krzysia zakochuje się w przystojnym Ketlingu. Pan Michał nie chce stać na drodze ich szczęścia i wspaniałomyślnie zrzeka się swoich praw. Zakochana w Michale Basia Jeziorkowska oświadcza mu się i wkrótce się pobierają. Pan Michał zostaje komendantem stanicy w Chreptiowie. Wersja po cyfrowej rekonstrukcji.
Emisja: poniedziałek, 6 kwietnia, godzina 12:25

„Familiada”
W odcinku specjalnym „Familiady” zagra ekipa serialu TVP2 „Krew z krwi” (Andrzej Andrzejewski, Tomasz Sobczak, Małgorzata Kozłowska, Antoni Królikowski, Małgorzata Fąfrowicz-Szamocka) przeciwko polskim szczypiornistom (Marcin Wichary, Kamil Skrzypczak, Adam Wiśniewski, Marcin Jurkiewicz, Michał Daszek). Drużyna, która zwycięży, przekaże wygraną dla Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Darłowie.
Emisja: poniedziałek, 6 kwietnia, godzina 14:00

„Czas na hity Malickiego i Kmity”, część II – PREMIERA
Po czterech latach do Dwójki wraca Filharmonia Dowcipu z jej liderem Waldemarem Malickim, tym razem w towarzystwie Grupy Rafała Kmity. Obydwie formacje w czasie swojego życia scenicznego wypracowały (prawdopodobnie przypadkiem) nowe gatunki rozrywkowe. Do tej pory niezdefiniowane. Filharmonia Dowcipu – mimo, że jej bazą jest muzyka klasyczna – nie ma nic wspólnego z rutynowym postrzeganiem filharmonii, a Grupy Rafała Kmity w żaden sposób nie da się umiejscowić w „skrócie myślowym” – kabaret. Telewizyjny spektakl – bo tak chyba należy nazwać widowisko Malickiego i Kmity – to próba połączenia wody z ogniem i wypracowania nowego gatunku telewizyjnej rozrywki. Stworzenie takiego spektaklu było przedsięwzięciem bardzo trudnym, bo Filharmonia Dowcipu jest rodem z Warszawy, a Grupa Rafała Kmity w całości pochodzi z Krakowa, a jak powszechnie wiadomo warszawiaków i krakowiaków nie łączy nic poza pociągami.
Emisja: poniedziałek, 6 kwietnia, godzina 14:40

„Pan Wołodyjowski”, część II
Dalszy ciąg przygód pana Michała Wołodyjowskiego. Basię Wołodyjowską porywa zakochany w niej Tatar Azja, syn Tuhaj-Beja. Basia rani go i ucieka, udaje jej się wrócić do Chreptiowa. Wściekły Azja napada na Raszków, zabija dziedzica Nowowiejskiego, a jego córkę – swą dawną miłość – oddaje własnym żołnierzom. Młody Nowowiejski krwawo mści się za śmierć ojca i hańbę siostry. Kiedy Turcy ruszają na Kamieniec Podolski, Wołodyjowski i Ketling wysadzają twierdzę, aby nie oddać jej wrogom. Wersja po cyfrowej rekonstrukcji.
Emisja: poniedziałek, 6 kwietnia, godzina 18:40

„Latający klub 2, czyli wieczór kabaretowy” – PREMIERA
„Latający klub 2, czyli wieczór kabaretowy” w specjalnym, odświętnym wydaniu na Wielkanoc. Robert Górski i Marcin Wójcik goszczą u siebie najlepsze kabarety, gorące nazwiska show biznesu, aktorów, wokalistów oraz twórców przebojowych produkcji internetowych. W programie wystąpią: Ani Mru Mru i Kabaret Moralnego Niepokoju, którzy zaproszą widzów TVP2 HD na wspólną konferencję prasową oraz swoje premierowe skecze. W lotniczej biznes klasie wystąpi Kabaret Młodych Panów oraz K2, oczywiście z premierowymi numerami. W Kontroli osobistej Góral i Jabbar wezmą tym razem w krzyżowy ogień komicznych i podchwytliwych pytań Rafała Brzozowskiego, który oczywiście zaśpiewa również w programie swoje największe przeboje.
Emisja: poniedziałek, 6 kwietnia, godzina 20:10

„Protektor”
Sensacyjne kino akcji. Policjant z Los Angeles, Roland Sallinger, cudem uchodzi z życiem z akcji, podczas której został zdradzony przez swojego partnera. Po roku rekonwalescencji przyjmuje ofertę pracy u starego znajomego, bogatego przedsiębiorcy naftowego. Ma chronić jego córkę. Gdy Nikita zostaje porwana dla okupu, Sallinger organizuje grupę zawodowców, która ma odbić dziewczynę i zniweczyć plany mocodawcy porywaczy.
Emisja: poniedziałek, 6 kwietnia, godzina 22:50

„Underworld: Ewolucja”
Osiem wieków temu, rozpoczęła się, nieznana ludzkości wojna pomiędzy rasą władców – arystokratycznymi Wampirami, a zbuntowaną rasą brutalnych, siejących grozę Lykanów. Kontynuacja opowieści zdradza kolejne tajemnice pięknej wampirzycy Seleny, jak i odkryje uczucia łączące ją z Michaelem, potomkiem jej odwiecznego wroga.
Emisja: poniedziałek, 6 kwietnia, godzina 23:35

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *