Wielkanoc 2016 będzie obchodzona w Telewizji Polskiej jako czas szczególny – podniosły i rodzinny zarazem. W ten czas wprowadzi widzów TVP specjalne orędzie, które w Wielką Sobotę wygłosi na antenie Jedynki abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

W Wielkanoc TVP1 HD zaprosi widzów na liczne transmisje uroczystości kościelnych, w tym Drogi Krzyżowej z Watykanu oraz watykańskiej mszy św. Zmartwychwstania Pańskiego i tradycyjnego błogosławieństwa Urbi et Orbi – Miastu i Światu. Prócz tego w świątecznej ofercie TVP1 HD znajdą się interesujące filmy dokumentalne i fabularne, m.in. “Śmiertelne życie” (reż. Tadeusz Pawlicki), “Mamy w nim ojca” (reż. Grzegorz Sadurski), “Pan Hoppy i żółwie” (reż. Dearbhla Walsh), pilotażowy odcinek kolejnej serii hitowego programu “Rolnik szuka żony” i specjalne wydanie show Roberta Janowskiego “Jaka to melodia?” w gwiazdorskiej obsadzie: Włodzimierz Nahorny, Maciej Zakościelny, Bogusław Morka, Future Folk, Kayah, Irena Santor, Anna Głogowska & Jan Kliment, Sabina Jeszka, Modesta Pastiche i zespół Augustyna Equrroli – grupa taneczna VOLT.

Z kolei TVP2 HD poleca świąteczne wydania programów “Kocham Cię, Polsko” i “Familiady”, głośne, uznane filmy zagraniczne: “Twierdza”, “Zaklinacz koni”, “Snajper” i “Goldeneye” oraz polskie, kultowe komedie, w tym m.in. “Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz” i “Nie ma róży bez ognia”. W Poniedziałek Wielkanocny TVP2 HD proponuje natomiast wyjątkowy program rozrywkowy w wykonaniu Kabaretu Hrabi. “Lubię to” to wybór najlepszych skeczy z ich ostatnich trzech programów.

Źródło: Telewizja Polska