Wielkanoc 2017 na antenach Telewizji Polskiej

Droga Krzyżowa z rzymskiego Koloseum, Orędzie Wielkanocne Prymasa Polski, transmisja z Watykanu Mszy Świętej Zmartwychwstania Pańskiego i Urbi et Orbi, transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz koncert na rzecz prześladowanych chrześcijan to najważniejsze propozycje Telewizji Polskiej na Wielkanoc. W świątecznej ofercie TVP znajdą się także filmy, emocjonujące wydarzenia sportowe, specjalne wydania programów rozrywkowych z udziałem gwiazd i pilot odcinka czwartej serii „Rolnik szuka żony”.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

W Wielki Czwartek (13 kwietnia) o godzinie 20:40 w Dwójce przejmujący film dokumentalny o fascynującym życiu i trudnej działalności misyjnej dwóch polskich zakonników zamordowanych w Peru w 1991 roku „Życia nie można zmarnować”. Tuż po nim druga część opowieści o wielkim Polaku – „Karol. Papież, który pozostał człowiekiem” z Piotrem Adamczykiem w roli głównej.

Tradycyjnie już w Wielki Piątek (godzina 20:55) TVP1 i TVP Polonia będą transmitować liturgię Drogi Krzyżowej, odprawianej z udziałem papieża Franciszka w Rzymskim Koloseum. A tuż przed nią o godzinie 20:25 premiera głośnego filmu dokumentalnym „Tajemnica Benedykta XVI”. Wśród filmowych hitów na wieczór TVP1 proponuje miłosną historię „Wróć do mnie” (godzina 22:45), a w Dwójce widzowie obejrzą film kostiumowy „Hrabia Monte Christo” (godzina 20:05).

W sobotni poranek w Jedynce (godzina 11:30) młodzi dziennikarze z Krakowa w programie „Wielkie Nieba” ukażą pełen szalonych pomysłów kościół, który z coraz większą siłą wdziera się do Internetu. W Dwójce, o zwyczajach związanych ze świętowaniem Wielkanocy w „Podróżach z historią”, opowie Radosław Kotarski (godzina 10:35). Popołudnie z TVP to m.in. celebrity i talent show „O!Polskie Przeboje”. W wielkanocnym odcinku wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej, m.in. Anna Wyskoni, Golec uOrkiestra, Michał Bajor, Michał Szpak i Kortez (godzina 17:30, TVP1). O godzinie 20:20 widzowie TVP1, TVP INFO i TVP Polonia wysłuchają orędzia kardynała Stanisława Dziwisza na Wielkanoc. Sobotni wieczór w Jedynce rozpocznie premierowy odcinek ulubionego przez widzów serialu „Komisarz Alex” (godzina 20:30, TVP1), a w Dwójce film kostiumowy „Piękna i bestia” (godzina 20:05).

W Niedzielę Wielkanocną nie może zabraknąć transmisji z Mszy św. Zmartwychwstania Pańskiego pod przewodnictwem papieża Franciszka z Placu Świętego Piotra w Watykanie (TVP1 i TVP Polonia, godzina 9:55). Tuż po niej widzowie obu anten będą świadkami uroczystego błogosławieństwa Urbi et Orbi. W Jedynce także wyjątkowy koncert „Nieśmiertelni. Warszawa – Aleppo” poświęcony tematyce prześladowania chrześcijan we współczesnym świecie (godzina 17:30). Trzynaście premierowych utworów w wykonaniu wybitnych polskich wokalistów.

Premierowy odcinek „Wojennych dziewczyn” w świąteczną niedzielę (TVP1, godzina 20:25), a w nim dalsze losy Marysi, Irki i Ewy, którym na progu swojego dorosłego życia przyszło żyć w okupowanej Polsce. Świąteczny czas to doskonały moment na rozpoczęcie IV edycji programu „Rolnik szuka żony” (TVP1, godzina 21:25). W pilotażowym odcinku specjalnym zostaną przedstawione sylwetki 10 intrygujących rolników wybranych spośród setek zgłoszeń. Już jesienią 2017 widzowie będą świadkami niezwykłych historii poszukiwań miłości i szczęścia w kolejnej edycji.

W Dwójce widzowie zobaczą pełen energii „Step Up – taniec zmysłów” i emocjonujące zmagania gwiazd – Ani Wyszkoni, Staszka Karpiela-Bułecki i Marcina Wyrostka w świątecznym odcinku teleturnieju „Jaka to melodia”. Gwiazdy zaśpiewają, zagrają i opowiedzą o tradycjach wielkanocnych w rodzinnych domach. W wielkanocnym odcinku „Kocham Cię, Polsko!” w Dwójce (godzina 20:15) zmierzą się ze sobą przedstawiciele „Pierwszej Randki” (Magda Jaroszewicz, Paulina Sobota, Aleks Mackiewicz) i gwiazdy polskiej sceny disco polo (Marcin Miller, Radek Liszewski oraz Paweł Dudek). Energetyzujący program zdominują wielkanocne tematy, a gościem muzycznym będzie Mateusz Mijal.

Lany poniedziałek Jedynka rozpocznie od transmisji Mszy Świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (godzina 7:00) i uroczystej modlitwy Regina Coeli papieża Franciszka z wiernymi w Watykanie (godzina 12:00).

Dla najmłodszych widzów w TVP1 światowej klasy serial animowany „Księga Ksiąg” (wszystkie odcinki na antenie TVP ABC od 6 do 17 kwietnia o godzinie 19:00). Filmowa uczta zarówno w TVP1 – „Pan i Pani Killer” (godzina 20:30), jak i TVP2 „Zwariowany weekend” (godzina 12:15) i „Pan Wołodyjowski” (godzina 18:40).

Wieczorem, w pysznym i pełnym świątecznych wypieków „Bake off – Ale ciacho!” (godzina 21:50) nie zabraknie wzruszeń i rodzinnych wspomnień. Gościem specjalnym odcinka będzie Mateusz Pawłowski, czyli Kacperek Boski z serialu „rodzinka.pl”.

Na interesujące filmy dokumentalne, fabularne i cykliczne programy oraz ulubione seriale zapraszają widzów w święta również pozostałe anteny Telewizji Polskiej: TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia, TVP Seriale, TVP Regionalna, TVP Rozrywka, TVP HD. Emocjonujące wydarzenia sportowe w TVP Sport, a dla najmłodszych widzów filmy i świąteczne odcinki programów edukacyjnych w TVP ABC. Programy i filmy TVP dostępne są także na vod.tvp.pl.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *