„Wielki Test – 70 lat TVP” w TVP1

W tym roku Telewizja Polska obchodzi 70 – lecie istnienia. Swój pierwszy program wyemitowała 25 października 1952 roku. Z tej okazji, w środę, 19 października TVP1 zaprasza na jubileuszowy „Wielki Test – 70 lat TVP”. Program poprowadzą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski.

Sprawdź godziny emisji audycji „Wielki Test” w PROGRAMIE TV

Podczas „Wielkiego Testu – 70 lat TVP” widzowie będą mogli przypomnieć sobie różne programy, seriale, koncerty, kabarety i transmisje sprzed lat, które wówczas chętnie oglądali, a także osobowości telewizyjne: prezenterów, dziennikarzy, aktorów i wokalistów.

Przez wiele lat Telewizja Polska była dla Polaków głównym źródłem informacji i rozrywki, kreowała gwiazdy i przeboje, wyznaczała trendy i zwyczaje. Każdy z widzów będzie mógł sprawdzić w teście swoją wiedzę na temat historii telewizji oraz ulubionych audycji i ich bohaterów, bawiąc się jednocześnie w rytm przebojów wylansowanych podczas koncertów i festiwali transmitowanych na jej antenach. Zajrzymy też z kamerą za kulisy kilku produkcji, by pokazać widzom, jak są realizowane.

W studiu na pytania testu będą odpowiadali w duetach popularni artyści, sportowcy i dziennikarze m.in.: Rafał Mroczek i Anna Gzyra, Dariusz Kowalski i Bogdan Kalus, Krzysztof Janczar i Renata Pękul, Rafał Brzozowski i Izabela Krzan, Tomasz Kammel i Marek Piekarczyk, Aleksander Sikora i Małgorzata Tomaszewska, Elżbieta Jaworowicz i Barbara Włodarczyk, Beata Chmielowska-Olech i Marek Sierocki, Katarzyna Sanocka i Konrad Czarkowski, Halina Frąckowiak i Andrzej Rybiński, Agata Konarska i Grzegorz Miśtal.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

Widzowie mogą rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smartfony.

„Wielki Test – 70 lat TVP”, TVP 1, środa 19 października o godz. 21:00.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *