„Wielki Test o żywności. Polska smakuje” w TVP1 HD

Paulina Chylewska i Maciej Orłoś po raz drugi zapraszają na „Wielki Test o żywności. Polska smakuje” – transmisja w poniedziałek 22 grudnia 2014 roku o godzinie 20:25 w TVP1 HD. W programie nie zabraknie świątecznych przepisów przygotowanych przez znanych mistrzów kuchni oraz lubianych gości rozwiązujących test.

To już drugi Wielki Test TVP1 poświęcony tematyce żywności. Mam nadzieję, że podobnie jak w zeszłym roku wielu widzów zainspirujemy do rozwijania swoich kulinarnych zainteresowań, a atmosfera w studiu pozwoli poczuć zapach zbliżających się świąt – mówi zastępca dyrektora TVP1, Andrzej Godlewski.

Grzegorz Łapanowski, Marcin Budynek i Ewa Olejniczak przypomną widzom tradycyjne polskie smaki i receptury – przygotują wigilijne dania z karpiem oraz inne regionalne potrawy świąteczne.

W warszawskim studiu goście sprawdzą swoją wiedzę o polskich produktach żywnościowych i tradycyjnych potrawach, a także polskich zwyczajach kulinarnych. Rywalizować ze sobą i walczyć o główną nagrodę (w wysokości 30 tys. zł), która zostanie przekazana na szczytny cel, będą m.in.: Dominika Ostałowska, Rafał Mroczek, Magda Steczkowska, Przemysław Cypryański, Anita Włodarczyk, Zofia Noceti-Klepacka, Andrzej Krzywy oraz główni bohaterowie programu „Rolnik szuka żony”. W przerwie pomiędzy kolejnymi rundami testu zespoły De Mono i Arka Noego zaśpiewają utwory świąteczne.

Widzowie będą też mogli uczestniczyć w zabawie rozwiązując test w Internecie (www.interia.pl) i na urządzeniach mobilnych (TVP POLSKA SMAKUJE).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *