„Wielki Test. Polscy Wynalazcy i Odkrywcy” w TVP1

Przed widzami TVP1 kolejny sprawdzian. Tym razem eksperci przygotowali pytania dotyczące wynalazków – „Wielki Test. Polscy Wynalazcy i Odkrywcy” już jutro, 21 września o godz. 21:00.

Sprawdź godziny emisji audycji „Wielki test” w PROGRAMIE TV

Uczestnicy programu oraz widzowie przed telewizorami tradycyjnie odpowiedzą na 28 pytań podzielonych na 4 rundy. Tym razem zapytamy kto wynalazł wycieraczki samochodowe, pneumatyczne amortyzatory, spinacze biurowe, walkie – talkie, semafory, kolorowe fotografie i wiele innych przedmiotów, których używamy na co dzień. Przypomnimy też wybitnych polskich odkrywców –  nie tylko Maria Skłodowska – Curie i Mikołaj Kopernik dokonali epokowych odkryć i przeszli do historii nauki. Wśród znanych na całym świecie wynalazców i odkrywców jest wielu Polaków, którzy przyczynili się do rozwoju np. medycyny, elektroniki, różnych dziedzin przemysłu. A co wiemy o efektach ich prac? O tym przekonamy się w programie „Wielki Test. Polscy Wynalazcy i Odkrywcy”, który poprowadzą Anna Popek i Przemysław Babiarz.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

W studiu telewizyjnym jak zwykle na pytania będą odpowiadali w duetach popularni artyści, sportowcy i dziennikarze. Tym razem swoją wiedzę sprawdzą m.in.: Joanna Moro i Maciej Mikołajczyk, Edyta Herbuś i Marcin Mroczek, Magdalena Waligórska-Lisiecka i Joanna Orleańska, Karina Seweryn i Marcel Sabat, Beata Lenska i Grzegorz Wilk, Joanna Gleń i Jacek Lenartowicz, Olga Sarzyńska i Michalina Sosna, Maciej Makowski i Antek Smykiewicz, Aldona Orman i Tadeusz Chudecki, Lea Oleksiak i Robert El Gendy, Hanna Zbyryt  i Natasza Leśniak, Krystyna Giżowska i Mariusz Kalaga, Krzysztof Dżawor Jaworski i Szymon Wydra, Jerzy Engel i Aleksandra Kostka, Hubert Zduniak i Anna Hamela, Marlena Drozdowska i Andrzej Supron.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *