„Wielki Test Wiedzy o Polskim Filmie” w TVP1/HD

Paulina Chylewska i Maciej Orłoś już wkrótce zaproszą widzów Jedynki do sprawdzenia swojej wiedzy na temat polskiego filmu. 23 września, o godzinie 20:20 goście w studiu, telewidzowie i internauci rozwiążą „Wielki Test Wiedzy o Polskim Filmie”.

„Wielki Test o Polskim Filmie” – to propozycja zarówno dla filmowych koneserów, jak też dla tych, którzy do kin zaglądają sporadycznie. Plebiscyty, konkursy i telewizyjne widowisko z udziałem największych gwiazd polskiego kina – to tylko niektóre spośród atrakcji przygotowanych dla uczestników i telewidzów.

W plebiscytach internauci wybiorą polskich amantów wszech czasów – począwszy od kreacji aktorskich Eugeniusza Bodo i Poli Negri, po znakomite role Marcina Dorocińskiego i Tamary Arciuch. Rozstrzygną też spór o najbardziej kultową scenę z polskiego filmu, wybierając m.in. pomiędzy słynnym pojedynkiem przy płocie Kargula i Pawlaka, przesłuchaniem Franka Dolasa i legendarnym stwierdzeniem, że „Kopernik była kobietą”.

Formuła „Wielkiego Testu o Polskim Filmie” nawiązuje do poprzednich „Wielkich Testów” emitowanych na antenie telewizyjnej Jedynki. Tym razem gwiazdy w studiu, razem z telewidzami i internautami, będą rozwiązywać zagadki związane z polskim filmem, odsłaniać kulisy pracy po drugiej stronie srebrnego ekranu i wspólnie podróżować polskimi śladami po Hollywood. Zaproszenie do wspólnej zabawy przyjęli m.in. Grażyna Szapołowska, Agnieszka Holland, Jerzy Hoffman i Jerzy Stuhr. O znakomitą atmosferę jak zawsze zadbają gospodarze – Paulina Chylewska i Maciej Orłoś.

Jak na świat filmu przystało – nie zabraknie też świetnej oprawy muzycznej. Największe przeboje polskiej muzyki, również filmowej, wykonają zespół Tilt i Mirosław Baka.

Warto polubić także profil „Wielkiego Testu o Polskim Filmie” na Facebooku, aby śledzić aktualności, brać udział w konkursach i wspólnie z ulubionymi gwiazdami przygotować się do udziału w filmowym widowisku.

Współorganizatorem „Wielkiego Testu o Polskim Filmie” jest Polski Instytut Sztuki Filmowej, partnerem INTERIA.PL, a patronami medialnymi: Polskie Radio Program Pierwszy oraz Super Express. Internauci mogą wziąć udział w plebiscycie na najpopularniejszych amantów, amantki i najbardziej kultową scenę polskiego filmu pod adresem www.ikonyfilmu.interia.pl Na stronie INTERIA.PL będzie można rozwiązywać test on-line i wygrać atrakcyjne nagrody. Plebiscyt odbędzie się także na łamach Super Expressu, a radiowa Jedynka zaprosi na konkurs filmowy.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *