„Wielki Test z Historii” obejrzały prawie 2 mln widzów Jedynki

Rekordowa liczba widzów obejrzała 3 listopada 2014 roku w Jedynce „Wielki Test z Historii. 25 lat wolności”. Razem z gośćmi w studiu test rozwiązywało prawie 2 mln widzów oraz niemal 250 tys. internautów. Zwyciężył duet Jacek Kurski i Piotr Semka.

To dla nas wielka satysfakcja, że z okazji jubileuszu wolnej Polski w studio TVP1 mogliśmy gościć przedstawicieli tak wielu środowisk – także tych, które na co dzień pozostają ze sobą w ostrym sporze. Dzięki temu mogliśmy wspólnie przedstawić wszechstronny bilans wielkich zmian, jakie zaszły w Polsce w ostatnim ćwierćwieczu – komentuje Andrzej Godlewski, wicedyrektor TVP1.

„Wielki Test z Historii. 25 lat wolności” zainteresował 1 mln 980 tys. widzów Jedynki (udziały wyniosły 12,3%). W tym roku TVP1 HD wyemitowała już pięć testów, średnio każdy z nich oglądało ponad 1,5 mln widzów, a na cele charytatywne przekazano w sumie 150 tys. zł.

Najlepszym z polskiej historii ostatniego 25-lecia okazał się duet Jacek Kurski i Piotr Semka, którzy w finale rywalizowali z duetem braci – Jackiem i Michałem Karnowskimi. Zwycięzcy przeznaczyli wygraną w wysokości 30 tys. zł na Fundację „Nasze dzieci”.

W teście wzięli też udział m.in.: Tomasz Stockinger, Teresa Lipowska, Karol Strasburger, Tadeusz Drozda, Robert Janowski, Magda Masny, Wojciech Pijanowski, Janusz Zaorski, Maria Szabłowska, Ania Wyszkoni, Mariusz Kałamaga, Przemysław Babiarz. Internauci rozwiązywali test na stronach Interia.pl lub za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne. W finale dwa pytania dotyczące członkostwa Polski w UE i NATO zadał prezydent RP Bronisław Komorowski.

W programie wystąpiły Elektryczne Gitary, świętujące w tym roku także jubileusz 25-lecia oraz Tymon Tymański. Program poprowadzili Paulina Chylewska i Maciej Orłoś, wyreżyserował go Konrad Smuga, redaktorem odpowiedzialnym była Irena Pręcikowska z redakcji audycji społeczno-publicystycznych TVP1, a producentem Jolanta Filipowicz z Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej TVP. Współorganizatorem testu było Narodowe Centrum Kultury.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *