TVN z najwyższą oglądalnością w październiku

TVN utrzymał w październiku pozycję lidera i najwyższe wyniki oglądalności na polskim rynku telewizyjnym wśród widzów w wieku 16-49 lat w ujęciu całodobowym. Dzięki wiernej widowni i ogromnej popularności wiele produkcji stacji wygrywało w swoich pasmach nadawania.

Stacja TVN wyprzedziła konkurencję i była liderem rynku telewizyjnego w najważniejszej dla reklamodawców grupie docelowej widzów w wieku 16-49 lat. Stacja osiągnęła udział 14,9% w całej grupie komercyjnej i 16,1% w dużych miastach, powyżej 100 tysięcy mieszkańców.

Tradycyjnie dużą popularnością cieszyły się nadawane codziennie o godzinie 19:00 „Fakty TVN”. W październiku br. program uzyskał najwyższy udział zarówno w grupie ogólnej 4+ (26,6%), jak i w grupie komercyjnej 16-49 (24,9%), wyprzedzając „Wydarzenia” Polsatu (z udziałem odpowiednio 18,1% i 20,2%) oraz „Wiadomości” TVP1 (odpowiednio 25,5% i 18,5% udziału). Program był także liderem w swoim paśmie nadawania.

W kategorii programów rozrywkowych największą popularnością cieszył się w październiku „Mam talent!” z udziałem niezwykle popularnych członków jury: Agnieszki Chylińskiej, Małgorzaty Foremniak i Augustina Egurroli, oraz prowadzących: Marcina Prokopa i Szymona Hołowni. Kolejne odcinki siódmej edycji show TVN gromadziły przed telewizorami do 3,7 mln widzów, co dało stacji udział 26,6% w grupie komercyjnej widzów w wieku 16-49 lat. W czasie emisji programu stację TVN oglądało średnio około 1 mln widzów więcej niż konkurencyjny Polsat i kanały telewizji publicznej, dzięki czemu „Mam talent!” był w swoim paśmie liderem osiągając średnio udział 22,1% w grupie komercyjnej i 20,2% w grupie wszystkich widzów.

Widownia „MasterChefa” liczyła w październiku nawet 3,1 mln osób, co zapewniło stacji udział do 22,9% w grupie komercyjnej. Najwyższy udział w kategorii wszystkich widzów powyżej 4 roku życia, 18,1%, odnotował odcinek nadawany 19 października, w którym wystąpił gościnnie Gordon Ramsay – jeden z najsławniejszych i najbardziej cenionych szefów kuchni na świecie, restaurator i autor książek kucharskich. W grupie komercyjnej „MasterChef” był liderem w swoim paśmie emisji ze średnim udziałem na poziomie 20,9%.

TVN był w tej grupie najchętniej oglądaną stacją telewizyjną w Polsce także podczas emisji „Kuchennych rewolucji”, innego programu kulinarno – rozrywkowego z udziałem Magdy Gessler. Zmagania cenionej restauratorki z właścicielami lokali gastronomicznych w całej Polsce oglądało w październiku do 2,4 mln osób, dzięki czemu program osiągał nawet 22,8% udziału w komercyjnej grupie docelowej. Średni udział stacji TVN wśród widzów w wieku 16-49 lat w trakcie nadawania „Kuchennych rewolucji” wynosił 19,6%.

„Top Model”, nadawany tej jesieni w poniedziałki o godzinie 21:30, także odnotowywał w październiku doskonałe wyniki oglądalności z widownią do 2,2 mln osób i udziałem sięgającym 21,6% w grupie 16-49. Niemal równie liczną widownię miał inny reality show, jedna z nowości w jesiennej ramówce TVN, „Kto poślubi mojego syna?”. W środowe wieczory, w godzinach nadawania show, oferta programowa żadnego innego kanału nie cieszyła się tak dużą popularnością w komercyjnej grupie widzów w wieku 16-49. Program TVN, w którym cztery matki poznają i wybierają najlepsze kandydatki na żony dla swoich synów osiągał wtedy średnio 16,2% udziału w rynku.

Spośród jesiennych premier TVN niekwestionowanym liderem w swoim paśmie emisji była również „Szkoła”, popołudniowy serial z kategorii scripted docu prezentujący historie z życia krakowskich gimnazjalistów, licealistów i nauczycieli. W trakcie nadawania programu TVN zajmował pierwsze miejsce i był najchętniej wybieraną stacją telewizyjną zarówno w grupie komercyjnej (z udziałem 18,4%) i w kategorii wszystkich widzów 4+ (16%). Maksymalny udział programu w grupie komercyjnej w październiku br. sięgał nawet 23,1%.

W kategorii seriali na pozycję lidera wysunął się w październiku „Szpital” prezentujący historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy, z widownią liczącą do 3,1 mln widzów i udziałem 23,9% w grupie ogólnej i 23,4% w grupie komercyjnej. Serial „Na Wspólnej” gromadził przed telewizorami nawet 2,9 mln osób, osiągając maksymalnie 18,2% udziału wśród wszystkich widzów i 18% w komercyjnej grupie widzów 16-49. Wśród seriali obyczajowych bardzo dobre wyniki oglądalności odnotowywało także „Prawo Agaty” (do 2,3 mln widzów), „Lekarze” (do 2,2 mln widzów) oraz „Ukryta prawda” (do 1,9 mln widzów).

„Ugotowanych” z udziałem pasjonatów gotowania rywalizujących o tytuł najlepszego kucharza i gospodarza domowego przyjęcia oglądało nawet 1,7 mln osób. Niedzielną emisję programu rozszerzono tej jesieni o dni robocze od poniedziałku do czwartku, a w pierwszych listopadowych odcinkach wierni widzowie programu mogą liczyć na kolejne atrakcje, w tym udział gości specjalnych ze świata show-biznesu. W kategorii talk show najlepsze wyniki uzyskał „Kuba Wojewódzki” z widownią liczącą nawet 1,6 mln widzów. Podczas nadawania programu TVN zajmował pierwszą pozycję i miał najwyższy udział w tym paśmie w kategorii wszystkich widzów 4+.

Niesłabnącym powodzeniem w październiku cieszył się także tradycyjnie program interwencyjny „Uwaga!”, który oglądało nawet do 3,3 mln widzów. „Dzień Dobry TVN”, program telewizji TVN nadawany w paśmie telewizji śniadaniowej najchętniej oglądano w weekendy (do 1,2 mln widzów), choć dzięki wysokim średnim udziałom programu w grupie 16-49 stacja była liderem oglądalności w godzinach emisji „DD TVN” zarówno w weekendy jak i w dni robocze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *