Wielki Test z Wiedzy Ekonomicznej w TVP1/HD

Telewizja Polska ma ważną informację dla każdego, kto chciałby sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ekonomii. Już 25 lutego odbędzie się Wielki Test z Wiedzy Ekonomicznej zorganizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

W Wielkim Teście z Wiedzy Ekonomicznej może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat i 25 lutego zgłosi się do Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi. W budynku nr 52 mieszczącym się przy ulicy Rewolucji 1905 roku odbędzie się rejestracja uczestników – start o godzinie 11:00. Należy pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona oraz że liczy się kolejność zgłoszeń. Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda w wysokości 20 tysięcy złotych. Zeszłoroczny test wygrał 18-letni Krzysztof Bekieszczuk, maturzysta z Krobielowic.

Osoby, które tego dnia nie mogą być w Łodzi, mają szansę sprawdzić swoją wiedzę przez Internet. Na portalu Interia.pl znajdzie się odpowiedni odnośnik prowadzący do strony z testem, a dla właścicieli urządzeń mobilnych przygotowana została odpowiednia aplikacja. Internauci również mogą walczyć o nagrody: 5 tysięcy złotych, boxy DVD z produkcjami Telewizji Polskiej i inne.

Udział w sprawdzianie zapowiedzieli politycy, artyści, sportowcy i dziennikarze, którzy zgromadzeni w warszawskim studiu telewizyjnym będą rozwiązywać Wielki Test. Chęć sprawdzenia swojej wiedzy ekonomicznej wyrazili m.in.: Tomasz Karolak, Jolanta Fraszyńska, Edyta Herbuś i Weronika Rosati. Osoba z najwyższym wynikiem, zdobędzie nagrodę pieniężną, która zostanie przekazana na cel charytatywny. Program w Warszawie poprowadzi Paulina Chylewska i Maciej Orłoś, a w Łodzi Radek Brzózka.

W ramach rozgrzewki przed Testem z Wiedzy Ekonomicznej Telewizja Polska przygotowała mini serial „Spokojnie, to tylko ekonomia!”, którego bohaterowie w zabawny sposób udzielają swoistych „korepetycji” z zakresu ekonomii. Serial nadawany jest w Jedynce od początku lutego w dni powszednie około godziny 20:20. Wiele ciekawych informacji i wszystkie do tej pory wyemitowane odcinki serialu można znaleźć pod adresem: http://www.wielkitestwiedzyekonomicznej.tvp.pl

TVP1/HD zaprasza na transmisję z Wielkiego Testu Ekonomicznego w poniedziałek, 25 lutego, o godzinie 20:20.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *