Serial „Szpital Three Rivers” w TVP2/HD

Ludzkie dramaty, trudne decyzje, ale także wielkie radości, to chleb powszedni lekarzy oddziału transplantacji jednego z amerykańskich szpitali. Zapraszamy na spotkanie z bohaterami nowego 13-odcinkowego serialu pod tytułem „Szpital Three Rivers”, który będzie emitowany na antenie Dwójki.

„Szpital Three Rivers” to amerykański serial. Jego akcja rozgrywa się na oddziale transplantologii nowego, ale już cenionego szpitala. Przedstawia historię lekarzy, którzy na co dzień decydują o życiu i śmierci zmagając się z problemami natury moralnej. Serial pozwala poznać problemy związane z transplantacją organów z trzech różnych punktów widzenia: lekarza, pacjenta – z nadzieją oczekującego przeszczepu, rodziny dawcy – osoby znajdującej się w stanie śmierci mózgowej.

Głównym bohaterem serialu jest doktor Andy Yablonski (Alex O’Loughlin), który razem ze swoim kolegami ratuje życie pacjentom potrzebującym przeszczepu. Niestrudzony lekarz może zawsze liczyć na pomoc swojego zespołu, w skład którego wchodzą: dr Miranda Foster (Katherine Moennig) – buntowniczka, która stara się sprostać reputacji zmarłego ojca, dr David Lee (Daniel Henney) – chirurg i łamacz kobiecych serc oraz Ryan Abbott (Christopher J. Hanke) – nowy, niedoświadczony koordynator. Ponadto w szpitalu pracują dr Sophia Jordan (Julia Ormond) szefowa transplantologii oraz Pam Acosta (Justina Machado) przyjaciółka i asystentka dr Andy’ego Yablonskiego.

Każdy kolejny odcinek to osobna historia pacjenta przechodzącego przez życiowe dramaty. Wśród nich jest m.in. ojciec rodziny od 5 lat dializowany w oczekiwaniu na nerkę, trener i były zawodnik futbolu z chorym sercem i problemami rodzinnymi. Jest także wymagający przeszczepu nastolatek walczący z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków oraz młody Sudańczyk, który przeżył rok na pustyni i somalijski obóz dla uchodźców. Teraz potrzebuje nowego serca, ale nie ma ubezpieczenia.

TVP2/HD zaprasza na spotkanie z lekarzami „Szpitala Three Rivers” od poniedziałku do czwartku o godzinie 17:05.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *