Wielkie Testy w Jedynce dobrze oglądane

Rekordową widownię w 2014 roku uzyskał „Wielki Test o Żywności. Polska smakuje”, który Jedynka wyemitowała w poniedziałek 22 grudnia 2014 roku. Ponad 2 mln 130 tys. widzów sprawdziło wiedzę kulinarną i przypomniało sobie tradycyjne świąteczne przepisy.

Bardzo cieszę się, że ten oryginalny format TVP1 cieszy się nie tylko nie słabnącym, ale wręcz rosnącym zainteresowaniem widzów – mówi zastępca dyrektora TVP1, Andrzej Godlewski. – W sumie w 2014 roku zrealizowaliśmy siedem tych widowisk edukacyjnych, czyli wyrównaliśmy rekord z ubiegłego roku. Po raz pierwszy pojawił się Wielki Test na Prawo Jazdy. W 2015 roku będziemy więc rozwijać ten format i powrócimy z nowymi tematami.

„Wielki Test o żywności. Polska smakuje” to ostatni test zrealizowany przez Jedynkę w mijającym roku. Obejrzała go największa liczba widzów – 2 mln 131 tys., a w internecie na pytania odpowiadało 265 tys. osób. Średnio Wielkie Testy w Jedynce w 2014 roku zainteresowały 1,7 mln widzów.

W ostatnim teście najlepiej na pytania odpowiadali Alicja Węgorzewska i Dariusz Jakubowski – nagrodę w wysokości 30 tys. zł zwycięski duet przekazał Fundacji Jedni – Drugim.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *