Trzy nowe serie od stycznia w TVP1 HD

Piracki serial z Johnem Malkovitchem, historię Niemki, której Polak pomaga w Petersburgu odszukać synka oraz ekranizację bestsellerowej powieści Wilbura Smitha w afrykańskiej scenografii z diamentami w tle i Jean Pierrem Cassellem i Mariną Vlady w obsadzie pokaże TVP1 HD w aż trzech nowych premierowych seriach już od stycznia 2015 roku.

W pierwszą sobotę stycznia, o godzinie 20:25, Jedynka rozpocznie emisję dziewięcioodcinkowego serialu pt. „Herb Piratów” w reżyserii David Slade’a (premiera telewizyjna w Polsce). Wyspa New Providence na Bahamach to miejsce, gdzie wyjętymi spod prawa piratami rządzi straszliwy kapitan Edward Teach, zwany Czarnobrodym. Tom Love podejmuje się misji zabicia Teacha. Jednak im bliżej poznaje herszta piratów, tym bardziej wątpi w słuszność swojego zadania. W amerykańskim filmie, wyprodukowanym w 2013 roku wystąpili: John Malkovich, Richard Coyle, Claire Foy, Tracey Ifeachor.

Z kolei „Rosyjską ruletkę” w reż. Josepha Vilsmaiera, film akcji, którego historia rozgrywa się w przepięknych plenerach zimowego Petersburga, zaprezentuje TVP1 HD w dwóch odcinkach – w środy 7 i 14 stycznia o godzinie 20:30. Niemiecka dziennikarka, Katharina Wagner, przyjeżdża z ośmioletnim synkiem do Petersburga. Chce, żeby synek odwiedził grób ojca, rosyjskiego dziennikarza, który popełnił samobójstwo. Niebawem jej życie zamienia się w koszmar, bo dziecko znika jej z oczu w zatłoczonym metrze. Wtedy niespodziewanie pomoc oferuje jej poznany przypadkowo Polak, Adam Markowski. Oboje zaczynają prowadzić prywatne śledztwo i okazuje się, że mąż Katheriny nie zginął samobójczą śmiercią. W niemieckiej mini serii, zrealizowanej w 2010 roku zagrali m.in.: Katharina Böhm, Heinz Hoenig, Wolf Roth, Merab Ninidze.

Trzecią nowość – „Płonący brzeg” – ekranizację bestsellerowej powieści Wilbura Smitha – pokaże Jedynka w cztery kolejne soboty, począwszy od 10 stycznia o godzinie 8:55 (powtórka w niedziele o godzinie 12:50). Młoda, niekonwencjonalna hrabina Centaine de Thiry po stracie narzeczonego – pilota, który zginął w jednej z bitew powietrznych I Wojny Światowej – postanawia wyjechać do Południowej Afryki, rodzinnego kraju ukochanego. Od tej chwili jej życie będzie wystawiane na ciągłe wyzwania. Kiedy jej statek ulega wypadkowi, musi zmagać się z pustynią, tubylcami i męskim światem. Jej ambicje posiadania bogactwa i władzy zostają zaspokojone, gdy odkrywa złoża diamentów i zakłada jedną z największych firm wydobywczych w kraju. Serial wyprodukowano w koprodukcji niemiecko-francusko-włoskiej w 1991 roku. Wystąpili w nim m.in.: Isabelle Gelinas, Derek De Lint, John Savage, Jean Pierre Cassell, Marina Vlady, Ernest Borgnine, Jason Connery.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *