Wiosenne nowości w TVP Rozrywka

Znajdująca się już w ścisłej czołówce stacji tematycznych TVP Rozrywka (0,83% oglądalności w grudniu 2013 r.) w ciągu dziewięciu miesięcy funkcjonowania uplasowała się w świadomości widzów jako stacja, która nie tylko bawi, ale i prezentuje widzom historię polskiej rozrywki. Od wiosny na antenie TVP Rozrywka znana już widzom satyra w najlepszym wydaniu, koncerty i teleturnieje. Specjalnie dla swoich widzów kanał TVP Rozrywka przygotował wyjątkowe autorskie audycje.

„ZRÓB SOBIE GĘBĘ”
Autorski program karykaturzysty Tomasza Brody. W serii kilkuminutowych odcinków autor projektu (popularny niegdyś dzięki „Wieczorom z wampirem”) będzie się upodabniał do znanych ludzi z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Performance, opatrzony przepisem nawiązującym do kulinarnych receptur, pełnić będzie rolę satyrycznego komentarza do sportretowanych w ten sposób postaci.
Emisja: sobota-niedziela, godzina 9:35

„SZPERACZE TV”
Nostalgiczny program dla 30-latków – czy to możliwe? A jednak. To właśnie oni zaczynają karierę zawodową i życie rodzinne lub są na początku tej drogi. To w tym wieku zaczynają wspominać. Jest to zatem doskonały moment do przypomnienia sobie dawnych idoli, kultowych programów telewizyjnych.
Tematyka każdego odcinka i wykorzystane w nim archiwalia wynikają ze swobodnych rozmów prowadzących (znanej stand-uperki Katarzyny Piaseckiej i Grzegorza Dolniaka – dawniej Kabaret Szarpanina), którzy na podstawie wybranych fragmentów nagrań wspominają czasy swojej wczesnej młodości, czyli przełom lat 80-tych i 90-tych.
Emisja: sobota, od 8 marca, godzina 17:20

„ŚPIEWAJĄCE FORTEPIANY”
TVP Rozrywka przypomni kultowy program muzyczny prowadzony przez Rudiego Schubertha, emitowany w TVP2 od 2001 do 2006 roku. W programie biorą udział dwie 3-osobowe drużyny, których kapitanami byli pianiści Czesław Majewski i Janusz Tylman. Pozostałe osoby to gwiazdy polskiej estrady, scen teatralnych, filmu, telewizji, radia, sportu, a czasem polityki.
Emisja: poniedziałek-czwartek, godzina 20:15

„HUMOR W ODCINKACH”
Cykl 25-cio minutowych, cyklicznych programów satyrycznych wybranych z archiwum TVP, takich jak: „Tygodnik Moralnego Niepokoju”, „KOC”, „Badziewiakowie”, „Gabinet terapii ogólnej” czy „Bardzo ostry dyżur” z udziałem najlepszych satyryków i aktorów.
Emisja: poniedziałek-czwartek, godzina 19:35

„DZIĘKI BOGU JUŻ WEEKEND – KULISY NA ŻYWO”
Bezpośrednio po emisji w Dwójce, TVP Rozrywka będzie emitować kulisy na żywo – rozmowy z planu. Kulisy TVP Rozrywka zakończą się o godzinie 23.15 po to, by widz mógł wrócić do TVP2/HD na program na żywo „Tylko dla dorosłych”.
Emisja: piątek, od 7 marca, godzina 22:50

„A LA SHOW” – NOWOŚĆ
Program autorski, którego twórcą i gospodarzem będzie Alicja Resich-Modlińska znana i lubiana dziennikarka, prezenterka telewizyjna i autorka wielu znanych audycji między innymi „Wieczór z Alicją” czy „Na wyłączność”.
W nowym programie gośćmi Alicji Resich Modlińskiej będą ludzie ze świata rozrywki, sztuki i show-biznesu. Program będzie ukazywał nieznane twarze bohaterów, ich marzenia, pasje, zaskakujące dokonania i zabawne wydarzenia. Prowadząca będzie rozmawiać o sympatiach i antypatiach, słabościach, źródłach siły, powodach do dumy i wstydu. Będzie też skłaniała swoich gości aby otwarcie opowiadali najważniejsze, najbardziej przełomowe historie swojego życia, starając się tchnąć w dialog poczucie humoru.
Emisja: sobota, od 8 marca, godzina 21:20

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *