Rekordowa sobota w TVP

Absolutny prymat oglądalności Telewizji Polskiej przyniosła sobota 15 lutego dzięki złotym występom Zbigniewa Bródki i Kamila Stocha. Poza bezapelacyjnie największą oglądalnością TVP1/HD i TVP2/HD, także TVP INFO osiągnęło rekordowy wynik.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że obie główne Anteny Telewizji Polskiej oraz TVP INFO zanotowały (według wstępnych danych Nielsen Audience Measurement) rekordowe wyniki nie tylko wśród wszystkich widzów (wiek: 4+), ale też w tzw. grupie komercyjnej (16-49 lat). TVP1/HD w sobotę oglądało średnio 23,2% wszystkich widzów i 21,4% w grupie komercyjnej, TVP2/HD – odpowiednio 12,9% i 11,1%, zaś TVN zaledwie 7,6% i 9,3%, a Polsat 6,7% i 7,2%.

TVP INFO ustanowiło swój nowy rekord, odkąd we wrześniu ubiegłego roku rozdzieliło się z TVP Regionalną: miało aż 3,8% widzów w grupie ogólnej i 2,2% w komercyjnej.

Warto dodać, że sukcesy polskich sportowców na Igrzyskach w Soczi przyciągają przed telewizory coraz więcej widzów. Łączny czas oglądania telewizji w czwartek, 13 lutego, wynosił 277 minut, w piątek 14 lutego – 282 minuty, a w „złotą sobotę” – aż 337 minut. Stało się tak mimo rozległej awarii obu systemów zasilania energetycznego emisji TVP, która sprawiła, że przez kilkanaście do kilkudziesięciu minut widzowie pozbawieni byli dostępu do jej programów. Awarię udało się jednak wyjątkowo szybko i sprawnie opanować.

Przypomnijmy, że w rekordową pod każdym względem sobotę TVP transmitowała z Soczi m.in. konkurs skoków na dużej skoczni (złoto Kamila Stocha) i supergigant kobiet w narciarstwie alpejskim w TVP1/HD oraz sztafetę kobiet w biegach narciarskich (7. lokata Polek z Justyną Kowalczyk) oraz łyżwiarstwo szybkie, w którym triumfował Zbigniew Bródka – w TVP2/HD. TVP INFO relacjonowało najważniejsze momenty igrzysk z polskimi sportowcami oraz niedokończoną ze względu na silny wiatr serię próbną przed konkursem skoczków.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *